Rubriky:

Šlágr týdne

Neznámí reprezentanti se mohou proti Maltě ukázat

5. června 2009 13:10

S cílem předvést se v nové roli půjde do páteční přípravy proti Maltě většina českých fotbalistů. Nový trenér František Straka povolal jedenáct úplných nováčků, kteří by měli proti 150. týmu světového žebříčku ukázat své schopnosti. V Jablonci se mohou fanoušci těšit na zajímavou podívanou, v posledních třech domácích utkáních Češi nasázeli Malťanům patnáct gólů.

 

Petr Horník, Právo

Všeobecně se očekává, že Straka po zvolení nového výkonného výboru u reprezentace skončí, možné je ale i setrvání jednapadesátiletého kouče. V tom případě by jablonecký přátelák mohl kouči naznačit, kdo by mohl být povolán i pro podzimní pokračování kvalifikace mistrovství světa 2010.

Těžko se dá očekávat, že domácí budou s úplně novým kádrem sehraní. Hlavní slovo by na hřišti měli mít zkušenější borci jako Tomáš Hübschman, který bude kapitánem. Fotbalista Šachtaru Doněck v národním celku odehrál 20 zápasů, což je společně s deseti duely Michala Kadlece více jako polovina celého týmu (49).

Malta rovnou z České republiky zamíří k zápasu kvalifikaci MS 2010 do Švédska, hodlá si tedy otestovat zejména defenzívu. Ta v předchozích utkáních na české půdě dostala zabrat. Češi soupeři ve třech duelech nasázeli patnáct gólů. Hostujícímu celku bude chybět nejproduktivnější hráč Michael Mifsud, který pro dvě žluté karty nemůže ve Švédsku nastoupit. Navíc si podle trenéra Fitzela naplánoval na tento termín svatbu.

Utkání začíná v 17:20, přímý přenos vysílá Nova. Sledovat můžete i on-line reportáž Sport.cz.

Na vítězství českých fotbalistů si můžete vsadit v kursu 1,15, na výhru Malty vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 11. Pokud očekáváte remízu, je k dispozici kurs 6,7.

CO

Zrušit


Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne