Rozjetého Kohlschreibera se ve Wimbledonu pokusí zastavit Minář

První krok Ivo Minář ve Wimbledonu zvládl. Ve středu pětadvacetiletého českého reprezentanta čeká duel druhého kola, v němž se v Londýně utká s německým tenistou Philippem Kohlschreiberem. Rodák z Augsburgu je v posledním měsíci ve skvělé formě.

Pražský rodák Minář letos vyhrál challengery v bulharské Sofii a italské Barlettě. V poslední přípravě na Wimbledon prohrál v Queens Clubu první kolo s Uzbekem Istominem. V prvním kole Minář vyřadil Argentince Gonzaleze.

Pětadvacetiletý Kohlschreiber je v žebříčku ATP na 32. příčce. V poslední době je ve výborné formě. Na Světovém poháru družstev v Düsseldorfu podlehl až ve finále Srbovi Tipsarevičovi, poté na Roland Garros prohrál až ve čtvrtém kole se Španělem Robredem. V poslední přípravě na Wimbledon v Halle jej v semifinále vyřadil krajan Tommy Haas.

Oba tenisté se v kariéře ještě neutkali. Vítěz se ve třetím kole utká s lepším z dvojice Garcia-Lopez (Španělsko) – Federer (2-Švýcarsko).

Na vítězství Kohlschreibera si můžete vsadit v kursu 1,11, na výhru Mináře vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 4,76.