Překvapení z Paříže Söderling řádí i ve Wimbledonu

V Paříži to byl Robin Söderling, kdo nejvíce překvapil fanoušky i odborníky. Čtyřiadvacetiletý Švéd prohrál až ve finále se Švýcarem Federerem a i v tradičním Wimbledonu zatím postupuje. Na tradičním turnaji plní roli nasazené třináctky a v pátečním druhém kole se utká se Španělem Nicolasem Almagrem.

Švédský tenista Robin Söderling

Rodák z Tibro Söderling si největší letošní úspěch připsal zmíněným postupem do finále French Open, předtím vyhrál všechny tři zápasy na Světovém poháru družstev v Düsseldrofu. Jediné turnajové vítězství Švéd vybojoval v Sunrise, kde porazil ve finále Tomáše Berdycha.

Třiadvacetiletý Almagro je v žebříčku ATP 48. a letos vyhrál turnaj v Acapulcu. Ve čtvrtfinále vypadl v Aucklandu a Costa do Sauipe, na French Open skončil ve třetím kole.

Oba tenisté se v kariéře ještě neutkali. Vítěz se v dalším kole může utkat se světovou dvojkou Rogerem Federerem, Švýcar ovšem musí nejdříve porazit Philippa Kohlschreibera (27-Německo).

Na vítězství Söderlinga si můžete vsadit v kursu 1,18, na výhru Almagra vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,79.