Hewitt je proti Štěpánkovi favoritem

Favoritem je v pondělním osmifinále Wimbledonu proti Radku Štěpánkovi australský tenista Lleyton Hewitt. Toho i v Londýně hlasitě podporují fanoušci, kteří s nim cestují po okruhu ATP. Pokud by Štěpánek poprvé v kariéře Hewitta porazil, mohl by se ve čtvrtfinále utkat s Tomášem Berdychem.

Australský tenista Lleyton Hewitt v zápase 3. kola ve Wimbledonu

Šampión z All-England Clubu z roku 2002 Hewitt letos vyhrál turnaj v Houstonu, v semifinále vypadl v Memphisu. Před Wimbledonem skončil ve 3. kole turnaje v Queen‘s Clubu.

Karvinský rodák Štěpánek letos vyhrál turnaje v Brisbane a San Jose, až ve finále podlehl Američanu Roddickovi v Memphisu. V Barceloně podlehl ve čtvrtfinále Davyděnkovi, na Roland Garros jej ve třetím kole vyřadil Chorvat Čilič. Domácí turnaj v Prostějově musel pro zranění opustit už v utkání prvního kola.

Oba tenisté se utkali dvakrát, v obou případech uspěl Hewitt. Oba vzájemné zápasy jsou už ale šest let staré.

Vítěz se v dalším kole utká s lepším z dvojice Berdych (20-ČR) - Roddick (6-USA).

Na vítězství Hewitta si můžete vsadit v kursu 1,25, na postup Štěpánka vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,21.