Přemožitelé českých tenistů se utkají o semifinále Wimbledonu

Čtvrtfinálovými zápasy ve středu pokračuje prestižní Wimbledon. O postup mezi nejlepší čtveřici londýnského turnaje se utkají osmifináloví přemožitelé českých tenistů Berdycha a Štěpánka - Andy Roddick a Lleyton Hewitt. Australan Roddicka od roku 2005 neporazil.

Americký tenista Andy Roddick

Šestadvacetiletý Roddick je světovou šestkou, letos vyhrál turnaj v Memphisu, ve finále prohrál v Dauhá. Semifinále bylo pro rodáka z Omahy konečnou na Australian Open, v San Jose, Indian Wells a naposledy v Queen’s Clubu.

Šampión z All-England Clubu z roku 2002 Hewitt letos vyhrál turnaj v Houstonu, v semifinále vypadl v Memphisu. Před Wimbledonem skončil rodák z Adelaide ve 3. kole turnaje v Queen‘s Clubu.

Oba tenisté se utkali už jedenáctkrát, o jedno vítězství víc má Hewitt. Poslední čtyři zápasy ale vyhrál Roddick, včetně duelu v poslední přípravě na Wimbledon v Queen‘s Clubu.

Vítěz se v semifinále utká s lepším z dvojice Murray (3-Anglie) - Ferrero (Španělsko).

Na vítězství Roddicka si můžete vsadit v kursu 1,36, na výhru Hewitta vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 2,66.