Tenisté jdou v Belgii do boje, na úvod Berdycha čeká Olivier Rochus

Nový ročník Davisova poháru startuje a za obhajobou finálové účasti vyrážejí čeští tenisté. Ti hrají v belgickém Bree, na úvod změří síly Tomáš Berdych a Olivier Rochus. Po nich na kurt přijdou Xavier Malisse a Radek Štěpánek, kterého trápí zvýšená teplota. S Belgií čeští reprezentanti vyhráli sedm z deseti vzájemných utkání.

Český tenista Tomáš Berdych

Devětadvacetiletý Rochus je v žebříčku ATP na 59. místě, letos rodák z Namuru postoupil do druhého kola v Dauhá, Záhřebu a v Marseille. Na Australian Open prohrál první zápas s Chilanem Gonzalezem.

Rodák z Valašského Meziříčí Berdych zahájil sezónu postupem do semifinále v Brisbane. Poté se mu nedařilo v Sydney, na Australian Open vypadl ve druhém kole s Kazachem Koroljovem. Naposledy v Memphisu postoupil čtyřiadvacetiletý hráč do čtvrtfinále.

Oba tenisté se utkali čtyřikrát, každý zvítězil dvakrát. Poslední dva duely vyhrál Berdych, naposledy v roce 2007 na mistrovství světa družstev.

Na vítězství Rochuse si můžete vsadit v kursu 2,49, na výhru Berdycha vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 1,41.

Jsi na Facebooku? Sleduj nejnovější články a informace o sázení taky tam. Staň se naším fanouškem!