Rubriky:

Šlágr týdne

Startuje řežba o extraligu, Boleslav hájí pozici proti Chomutovu

10. dubna 2010 12:37

Potřetí v řadě čeká mimořádné nervové vypjetí na hokejisty Mladé Boleslavi. Středočeši opět hájí účast v extralize v nepopulární baráži, vystrnadit z nejvyšší soutěže se je letos pokusí Chomutov. Ten ve finále první ligy překvapivě porazil vítěze základní části Ústí nad Labem, na jehož ledě vyhrál rozhodující sedmý duel.

 

Libor Zavoral, ČTK

Mladá Boleslav se v sezóně pohybovala v relativně poklidných vodách, s blížícím se koncem dlouhodobé části šly ale její výkony dolů a ve skupině o udržení už neměla proti ostatním nárok a skončila s odstupem poslední. Na předposlední Karlovy Vary ztrácel Bruslařský klub 12 bodů. V minulých dvou letech pokaždé v baráži uhájili Středočeši účast proti Ústí nad Labem.

Právě favorizované Ústí nad Labem zaskočil Chomutov v sedmém finále první ligy. Vítěznou trefu zařídila posila z extraligové Plzně Jan Kovář, čisté svědomí neměl po nepříliš vydařené střele brankář Dušan Salfický. Chomutov je v baráži poprvé od roku 2001, kdy nestačil na Karlovy Vary.

Oba týmy se pravidelně potkávaly v první lize, včetně její vyřazovací části. Úspěšnější byla Mladá Boleslav, která v sezóně 2005/06 nepovolila Chomutovu ani jednu výhru, stejně jako ve finále o rok později. Jen tři ze dvaceti vzájemných zápasů vyhrál Chomutov.

Na vítězství Mladé Boleslavi si můžete vsadit v kursu 1,82, na výhru Chomutova vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 3,09. Pokud očekáváte remízu po základní hrací době, je k dispozici kurs 4,2.

CO

Zrušit


Časová osa: Šlágr týdne

Filtr článků - Šlágr týdne