S. Williamsová - Potapovová 6:0, 6:3Serena vládla! Slovenská jednička schytala na Australian Open debakl, hvězdný Kanaďan se loučí

V prvním kole Australian Open skončila překvapivě světová třináctka Denis Shapovalov, který nestačil na Maďara Martona Fuscovicse, jemuž podlehl 1:3 na sety. Klidný postup naopak slaví světová osmička Matteo Berettini. Mezi ženami už dohrála slovenská jednička Viktoria Kužmová, která uhrála jen tři hry na Němku Julii Görgesovou, klidný postup slaví naopak Serena Williamsová, která zničila Rusku Anastasii Potapovovou 6:0, 6:3.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Serena Williamsová i Caroline Wozniacká hladce postoupilyVideo: sntv

Jen 59 minut potřebovala na postup do druhého kola Serena Williamsová, která si poradila s ruskou tenistkou Anastasií Potapovovou 6:0, 6:3. Třiadvacetinásobná grandslamová šampionka smetla vycházející hvězdičku v první sadě za pouhých 19 minut 6:0, ve druhé sice ztratila za stavu 1:1 poprvé svůj servis, vzápětí ho však osmnáctileté soupeřce vzala dvakrát a zápas dovedla k pohodovému vítězství.

Velkým překvapením je vyřazení světové třináctky Kanaďana Denise Shapovalova, který nestačil na 67. hráče světa Martona Fucsovicse a podlehl po setech 3:6, 6:7, 6:1 a 6:7. Pohodový start do turnaje má za sebou naopak Roger Federer, který za hodinu a čtyřiadvacet minut porazil amerického tenistu Steveho Johnsona 6:3, 6:2, 6:2.

Fucsovics zaskočil v Melbourne ShapovalovaVideo: sntv

Švýcar Roger Federer neměl problém se Stevem Johnsonem a Američana přehrál 6:3, 6:2, 6:2. Coco Gauffová vyřadila o 24 let starší krajanku Venus Williamsovou 7:6, 6:3. Patnáctiletá talentovaná Američanka tak navázala na výhru z 1. kola loňského Wimbledonu.

Federer hladce ve druhém kole AO, Venus vypadlaVideo: sntv

Dílčím zaváháním se nevyvarovali favorité Ashleigh Bartyová a Novak Djokovič.

Australanka musela duel s Lesjou Curenkovou otáčet, když ztratila první set, nakonec ale vyhrála 5:7, 6:1, 6:1. Srba trápil Němc Jan-Lennard Struff. Nasazená dvojka přesto zvítězila 7:6, 6:2, 2:6, 6:1 a stihla zápas dohrát ještě před půlnocí.

Jednička Bartyová senzaci nepřipustilaVideo: sntv

První den melbournského grandslamu ovlivnil déšť, většina zápasů na menších dvorcích byla odložena.

Australian Open (tvrdý povrch, dotace 71 milionů australských dolarů)