Podle Ivaniševiče Robredo na Turnaj mistrů nepatří, ten se ohradil

16. listopadu 2006 12:51 - ŠANGHAJ

Někdejší wimbledonský vítěz Goran Ivaniševič se v rozhovoru pro Houston Chronicle opřel do Tommyho Robreda. Bývalý chorvatský tenista vyjádřil názor, že je něco špatně, když takový hráč startuje na Turnaji mistrů. Robredo sice prohrál oba dosavadní zápasy, ale proti kritice se důrazně ohradil.

"Může si myslet, co chce, je to jeho názor. Jsem tady díky tomu, že jsem na tom celý rok pracoval a měl jsem výsledy. Myslím, že když jste šestým hráčem na světě, tak si to zasloužíte," řekl Robredo po porážce s favorizovaným krajanem Rafaelem Nadalem, která ho vyřadila z turnaje. Předtím totiž v Šanghaji ve třech setech podlehl ruskému tenistovi Nikolaji Davyděnkovi.

Čtyřiadvacetiletý vítěz turnajů v Hamburku a Bastadu si myslí, že navzdory neúspěchu prokázal své kvality. "Musíte se zeptat ostatních, jestli jsem byl nejlehčí soupeř. Nemyslím, že by si Davyděnko myslel, že jsem snadno k poražení, protože měl velké problémy. A Rafa dnes málem prohrál první set," zdůraznil Robredo, jenž se s Turnajem mistrů rozloučí zápasem s Jamesem Blakem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.