Rubriky:

Tenis

Živě

Trest pro rozhodčího. Za pohovor s Kyrgiosem na US Open byl Lahyani suspendován

18. září 2018 21:51 - Praha

Za pohovor s australským tenistou Nickem Kyrgiosem během zápasu na US Open byl švédský rozhodčí Mohamed Lahyani suspendován vedením ATP na dva týdny. Kvůli nezvyklému chování na konci srpna na grandslamu v New Yorku nebude moci řídit utkání na turnajích v Pekingu ani na Masters Šanghaji, kam byl původně delegován.

 

Profimedia.cz

Lahyani sestoupil z umpiru ve druhém setu, když Kyrgios prohrával s Francouzem Pierrem-Huguesem Herbertem 4:6 a 0:3. K třiadvacetiletému Australanovi promlouval téměř minutu, aby začal hrát naplno. "Snažím se ti pomoci," říkal mu sudí.

Kyrgios po této domluvě začal hrát jako vyměněný, druhou sadu získal v tie-breaku a další sety vyhrál 6:3 a 6:0. Od pořádající Americké tenisové asociace (USTA) rozhodčí trest nedostal, ATP se však rozhodla zakročit.

"Mohamed je špičkový a velice respektovaný rozhodčí, ale jeho počítání během zápasu překročilo hranice, která ohrozila jeho nezaujatost," uvedl v prohlášení výkonný viceprezident ATP pro pravidla a soutěže David Bradshaw.

Až suspendace Lahyanimu vyprší, vrátí se na turnaje doma ve Stockholmu od 15. října.

ČTK

Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.