Rubriky:

Tenis

Ředitel Australian Open se zastal Federera

14. listopadu 2018 11:50 - Melbourne

Žádná protekce! Ředitel tenisového Australian Open Craig Tiley se postavil za Švýcara Rogera Federera, kterého nedávno obvinil Francouz Julien Benneteau z toho, že mu organizátoři turnajů jdou na ruku při tvorbě programu zápasů.

 

Andrew Couldridge, Reuters

Podle Tileyho je vše dané zájmem fanoušků i vlastníků vysílacích práv o někoho, kdo je výkladní skříní celého sportu. Federera se zastal i v případě Benneteauovy kritiky ohledně Laver Cupu, který je podle francouzského tenisty střetem zájmů.

"Roger Federer je výjimečný tenista a jeden z nejuznávanějších sportovců na světě. V Austrálii byl několikrát zvolen nejoblíbenějším hráčem. Fanoušci i televize chtějí, aby hrál na velkých stadionech a v nejlepších časech. Podle mého na světě neexistuje jediný ředitel turnaje, který by tyto faktory nebral v potaz," uvedl Tiley v prohlášení.

Sedmatřicetiletý Federer je s 20 grandslamovými tituly nejúspěšnějším tenistou historie. Na nedělní Benneteauovy výroky nechtěl příliš reagovat, jen prohlásil, že řada věcí není pravda. "Někdy mi organizátoři vyjdou vstříc, jindy ne," řekl druhý hráč světového žebříčku. Zastal se jej i jeho špičkový konkurent Novak Djokovič.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis