Rubriky:

Tenis

Ruská raketa letí vzhůru! Talentovaná tenistka už nakoukla mezi elitu

27. prosince 2018 14:17 - Praha

Anastasia Potapovová. Jméno, které bychom si měli zapamatovat. Teprve sedmnáctiletá Ruska se díky svým skvělým výkonům na kurtech letos posunula do první stovky a další posun mezi elitu se od bývalé juniorské světové jedničky očekává i v nové sezoně. „Mám vysoké cíle,“ hlásí talentovaná tenistka.

 

Profimedia.cz

Hodně slyšet bylo o Anastasii Potapovové už mezi juniorkami. V patnácti letech ovládla Wimbledon a stala se juniorskou světovou jedničkou. O rok později debutovala na okruhu WTA, když se na turnaji v Miami pokoušela prokousat kvalifikací do hlavní soutěže. Nepovedlo se, avšak za čtvrt roku ve Wimbledonu už bylo veseleji.

Tehdy šestnáctiletá hráčka prošla kvalifikací a v prvním kole slavného grandslamu narazila na Němku Tatianu Mariaovou. Po pádu však talentovaná tenistka utkání musela skrečovat a do konce sezony objížděla hlavně turnaje ITF. Letošní rok začínala Potapovová jako 242. hráčka světa.

Hned na první akci sezony na turnaji ITF v Šarm aš-Šajchu si zahrála finále. Další dvě finálové účasti pak přidala v průběhu jara a léta. Na konci července se prosadila i na turnaji WTA v Moskvě. I tady si zahrála finále, ale opět se musela sklonit před soupeřkou. V žebříčku se však z dvě stě čtvrté pozice vyšvihla na sto třicáté páté místo.

Na konci září se probojovala do svého letošního pátého finále. Ani v Taškentu se ale z vítězství neradovala. V žebříčku však nakoukla do první stovky, kde jí patří devadesáté třetí místo a očekává se, že v nové sezoně poletí ještě výš. „Mám teď víc sebevědomí, když jsem ve stovce,“ uvedla Potapovová na webu WTA.

„Vím, že už dokážu hrát na této úrovni. Hodně jsem se zlepšila. V tenisových dovednostech, ve fyzičce a i mentálně. O tom všem to je,“ dodala s tím, že na příští sezonu má velké plány. Zatím je ale nechce prozradit. „V příštím roce mám vysoké cíle, ale nechám si je pro sebe,“ uzavřela se smíchem.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis