Kouzlo české komety, která srazila i grandslamovou šampionku? Může za to svíčková, směje se Bouzková

8. ledna 2019 08:20 - Praha

Co týden, to žebříčkový posun. Tak by se s trochou nadsázky daly charakterizovat poslední měsíce dalšího velkého talentu českého tenisu Marie Bouzkové. Rodačka z Prahy dlouho patřila spolu s Markétou Vondroušovou k největším nadějím, teď svůj potenciál začíná naplňovat. Na velmi slušnou druhou polovinu loňské sezony navázala i v té nové a na žebříčku ji patří životní 120. příčka. A to zdaleka není konečná.

 

Twitter

Z pohledu českého fanouška jde stále o tenistku, která je ve stínu Markéty Vondroušové, Kateřiny Siniakové či nově Karolíny Muchové. Marii Bouzkovou zastínila raketovým postupem především v sezoně 2017 o rok mladší Vondroušová, Muchová zase vyrazila expertům i fanouškům dech na loňském US Open. Už relativně ostřílená Kateřina Siniaková se pro změnu stala nesmrtelnou při posledním tažení českého týmu za fedcupovým titulem.

V jejich stínu si tak cestu mezi Top 100 pomalu, ale o to přesvědčivěji, razí pražská rodačka Marie Bouzková. Svůj největší dosavadní úspěch oslavila vítězka juniorského US Open z roku 2014, v New Yorku, když se zde vloni poprvé v kariéře probila do hlavní soutěže. Rok zakončila jako 130. hráčka světa.

A sezona 2019? Hned na svém úvodním turnaji v Brisbane začala dvacetiletá Češka excelentně. Přes Švýcarku Perrinovou a ukrajinský supertalent Martu Kosťukovou prošla až před brány hlavního turnaje, kde zdolala i ostřílenou Viktorii Golubicovou, která proslula především ve Fed Cupu v roce 2016, kdy k šoku českých fanoušků vyřídila jak Karolínu Plíškovou, tak Barboru Strýcovou.

Zápas kariéry přišel pro Marii Bouzkovou hned v prvním kole hlavní soutěže v Brisbane. Tam se mladičké Češce postavila do cesty domácí legenda Samantha Stosurová. V pohodě hrající Bouzková si však z bývalé čtvrté hráčky světa a grandslamové vítězky (US Open 2011) vůbec nic nedělala a po výhře 4:6, 6:2, 6:2 oslavila životní triumf.

V jakém rozpoložení se tenistka žijící v Bradentonu na Floridě nachází, dokumentuje i její odpověď na otázku, proč se v Česku rodí tolik kvalitních tenistek. „Asi to bude jídlem, mám hrozně ráda svíčkovou, knedlíky a další typické české pokrmy," rozesmála domácí publikum Bouzková.

První a zatím poslední porážka letošní sezony tak přišla od budoucí šampionky turnaje v Brisbane Karolíny Plíškové, která o sedm let mladší krajanku porazila ve dvou setech 7:5, 6:2.

O další velký kariérní průlom se česká naděje pokusí na blížícím se Australian Open. V prvním kole kvalifikace ji čeká hodně zajímavá soupeřka v podání světové jedničky ve čtyřhře Barbory Krejčíkové.

Český fanoušek se tak má v nové sezoně rozhodně na co těšit. Skvělý start roku v podání Karolíny Plíškové, Tomáše Berdycha a právě Marie Bouzkové je toho nejlepším důkazem.

Výsledky Marie Bouzkové v sezoně 2019

SOUPEŘKA ZEMĚ NA ŽEBŘÍČKU VÝSLEDEK TURNAJ
Karolína Plíšková (Česko) 7. 5:7, 2:6 Brisbane, 2. kolo
Samantha Stosurová (Austrálie) 73. 4:6, 6:2, 6:2 Brisbane, 1. kolo
Viktorija Golubicová (Švýcarsko) 104. 4:6, 6:1, 6:2 Brisbane, kval. 3. kolo
Marta Kosťuková (Ukrajina) 116. 6:3, 6:1 Brisbane, kval. 2. kolo
Conny Perrinová (Švýcarsko) 150. 7:5, 6:4 Brisbane, kval. 1. kolo
pan, Sport.cz

  Bartyová - Ka. Plíšková dnes 14:00
20210423T14:00:00+0200
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová vs. Ka. Plíšková
Bartyová
Ka. Plíšková
  Svitolinová - Kvitová dnes 17:00
20210423T17:00:00+0200
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová vs. Kvitová
Svitolinová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.