Rubriky:

Tenis

Živě

Ve Španělsku zatkla policie 28 tenistů kvůli ovlivňování výsledků

10. ledna 2019 13:30 - Madrid
(Aktualizováno: 10. ledna 2019 14:43)

Španělská policie zatkla 83 lidí, mezi nimi 28 profesionálních tenistů, v souvislosti s vyšetřováním ovlivňování výsledků zápasů. Informoval o tom dnes Europol, za podvody podle něj stál organizovaný gang z Arménie.

 

Jon Nazca, Reuters

Policie provedla jedenáct domovních prohlídek a zabavila při nich 167.000 eur v hotovosti, střelnou zbraň, více než 50 elektronických zařízení, kreditní karty, pět luxusních vozidel a dokumenty související s případem. Rovněž nařídila zmrazit 42 bankovních účtů.

Manipulace s výsledky se mají týkat turnajů nižších kategorií Future a Challenger a podezřelých bylo minimálně 97 zápasů. Identita zatčených tenistů nebyla zveřejněna, jeden z nich se však údajně zúčastnil posledního US Open.

"Bylo prokázáno, že skupina operovala od února 2017 a vyneslo jí to miliony eur," uvedla v prohlášení španělská civilní garda, jež zásah provedla.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.