Být to na turnaji, tak tam hodím ručník... Veselý ale přepral bolest i vlastní pochybnosti

1. února 2019 19:32 - Ostrava

I s vykloubeným prstem na pravé noze se dá vyhrát daviscupová dvouhra. O první český bod v ostravské kvalifikaci s Nizozemskem se postaral Jiří Veselý. Domácí jednička po takřka dvou a půl hodinách k výhře 5:7, 6:4, 6:4 nad Tallonem Griekspoorem doslova dopajdala.

 

Petr Sznapka, ČTK

„Na turnaji bych takový zápas stoprocentně nedohrál," vyprávěl vítěz, který v utkáních Davis Cupu bojuje hlavně s psychikou a přehnaným pocitem zodpovědnosti.

Platilo to znovu i v pátek, ačkoli na protější straně stál nizozemský nováček, kterému ve světovém žebříčku patří až 211. příčka.

Vítězné gesto Jiřího Veselého.

Jaroslav Ožana, ČTK

 

"Zápasy v Davis Cupu nebývaly z mé strany optimální. Měl jsem i teď nejrůznější myšlenky, co bude... V Ostravě jsem před tím ještě nikdy nevyhrál," říkal Veselý.

Úvodní páteční dvouhru tak odstartoval opět nervózně. Prohrával už 1:4, a i když se mu podařilo srovnat, utekla mu koncovky první sady. „Druhý set už byl ale dobrý, moje údery měly správnou délku," tvrdil český tenista.

V rozhodujícím dějství nastalo drama. Veselý si už před ním nechal ovázat stehno, které ho pobolívalo, jenže skutečné martyrium přišlo vzápětí. I když měl výhodu brejku, vyžádal si domácí hráč znovu ošetření. A fyzioterapeut Michal Novotný mu na noze, jejíž kotník byl navíc zatejpovaný, rovnal vykloubený prst. Nic pro slabší povahy.

Fyzioterapeut Michal Novotný (vlevo) ošetřil Jiřímu Veselému vykloubený prst na pravé noze.

Petr Sznapka, ČTK

„Myslel jsem, že je konec," říkal Veselý o chvíli, kdy si bolestnou grimasu na tváři zakrýval rukou. Ale hrál dál! „Dal jsem do toho srdíčko," oddechl si po zápase, v němž proměnil druhý mečbol.

„Po tom prvním se mi prst zase vykloubil, takže jsem věděl, že ten druhý prostě musím dát, jinak asi nebudu schopen dohrát," líčil odpolední hrdina, jehož sobotní start ve čtyřhře i singlu je více než ohrožen.

Tallon Griekspoor z Nizozemska.

Petr Sznapka, ČTK

„Uvidíme ráno. V hlavě a srdci říkám, že do toho půjdu, ale to se ukáže, jestli vůbec budu chodit. Ale uděláme všechno, abych byl připraven," pravil bojovník Veselý.

Za svou páteční bitvu s několika soupeři najednou si zaslouží maximální ocenění.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.