Krejčíková je stále vyjukaná, premiéru ráda vymění za postup

5. února 2019 11:07 - Ostrava

Podruhé je Barbora Krejčíková členkou českého fedcupového týmu. Při premiéře v listopadovém finále proti Spojeným státům se deblová specialistka na kurt nedostala a nevadilo by ji to ani v úvodním kole nového ročníku, v němž se Češky v Ostravě v sobotu 9. a v neděli 10. února zahájí s Rumunkami pouť za obhajobou triumfu.

 

Petr Sznapka, ČTK

Má to jednu zásadní podmínku. „Když to bude po třech zápasech stav tři nula pro nás a k žádné čtyřhře nedojde, tak to bude nejlepší," smála se Krejčíková. „Ale když to bude nerozhodné a budu povolána, tak se budu moc těšit," doplnila tenistka, která se ve fedcupovém týmu teprve zabydluje.

„Jsem v týmu podruhé, a ještě jsme nehrála žádný zápas. Je to pro mě všechno strašně nové," přiznala Krejčíková, který do Ostravy přijela v dobrá pohodě a ověnčená titulem ze smíšené čtyřhry z Australian Open, který získala s Američanem Rajeevem Ramem.

„Cítím se velice dobře. Měla jsem chvilku volno, cítím se zdravá. To je myslím zatím nejdůležitější. Doufám, že to tak i zůstane a žádná chřipka mě během týdne neskolí. Jinak se těším, až přijedou holky a začneme trénovat," svěřovala se v pondělí česká tenistka.

Zápasy Fed Cupu se hrají odlišně od nedávné kvalifikace Davisova poháru, která se v Ostravě uskutečnila v minulém týdnu a v níž Češi podlehli Nizozemsku i díky prohranému deblu. Ten se hrál v sobotu po pátečních dvouhrách a až pak následovaly rozhodující dvouhry. Ve Fed Cupu je čtyřhra na programu až úplně na konec a kapitán Petr Pála do ní může proti Rumunkám v čele se světovou trojkou Simonou Halepovou nasadit dvě nejlepší deblistky světa Kateřinu Siniakovou a dvojku Krejčíkovou.

„Ovšem i tak to bude nesmírně těžké utkání. Všech pět rumunských hráček je ve stovce. Pro nás by ale mělo hovořit domácí prostředí a skvělí fandové, kteří nás poženou," přemítala Krejčíková.

Brněnská rodačka přijela do Ostravy dříve než ostatní členky Pálova výběru. V Ostravě je už od neděle a pod dohledem ostravského kouče Pavla Šnobela, s nímž navázala spolupráci loni v listopadu, a který by ji měl pomoci prorazit i v singlu.

„Je hezké být v něčem nejlepší, vyhrávat grandslamy a největší turnaje, a ještě se o to podělit s Katkou (Siniakovou), což je nádherné. Ale chtěla bych hrát i sama za sebe. Myslím, že na to mám, tak bych chtěla hrát i singla," vysvětila Krejčíková.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo, Sport.cz, Právo

  6:1, 0:6, 2:6 Linetteová - Kvitová 6:1, 0:6, 2:6 konec
20210510T11:45:00+0200
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová vs. Kvitová
Linetteová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.