Tenistky přišly o turnaj v New Havenu, Kvitová ho třikrát vyhrála

5. února 2019 12:32 - New York/Praha

Tenistky přišly o turnaj v New Havenu, z něhož si třikrát odvezla titul Petra Kvitová. Američtí pořadatelé nesehnali hlavního sponzora a po 21 letech jejich akce vypadla z kalendáře WTA Tour. Turnaj Connecticut Open tradičně sloužil jako generálka na US Open.

 

Lucy Nicholson, Reuters

Turnaj hraný na betonu měl pevné místo v kalendáři na konci srpna a Kvitová na něm triumfovala v letech 2015, 2014 a 2012. Při posledním vítězství před necelými čtyřmi lety se s Lucií Šafářovou postaraly o české finále.

Nový turnaj bude naopak v čínském Čeng-čou, jenž po US Open zahájí sezonu na asijských betonech. A premiérově bude hostit akci WTA Lotyšsko, konkrétně Jurmala na konci července.

Celkem mají tenistky v letošním kalendáři 22 turnajů v Evropě, 11 v Americe a dvacet v asijsko-pacifickém regionu. V Praze se světová elita opět představí na přelomu dubna a května.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.