Německo - Bělorusko 0:4Francouzky a Bělorusky postoupily do semifinále Fed Cupu, Američanky prohrály

Přemožitelky českých tenisek Rumunky se v dubnovém semifinále Fed Cupu utkají s Francií a na trofej mohou pomýšlet i Bělorusky. Rekordmanky týmové soutěže Američanky prohrály s Austrálií 2:3.

Běloruská tenistka Aryna Sabalenková na letošním Australian Open.

Rumunky v Ostravě zastavily obhájkyně trofeje a nejúspěšnější tým posledních let rovněž až po deblovém rozuzlení. Francouzky postoupily po výhře v Belgii. V Lutychu se o rozhodující třetí bod postarala Caroline Garciaová, která porazila domácí jedničku Elise Mertensovou 6:2, 6:3.

Mertensové patří ve světovém žebříčku 21. místo, jenže fedcupový zápas jí vůbec nevyšel. V sobotu podlehla rovněž ve dvou setech Alizé Cornetové, která je v pořadí WTA o 30 pozic níž.

Postoupily také Bělorusky, které v Německu vyhrály všechny čtyři zápasy. K sobotnímu vedení 2:0 přidala rozhodující třetí bod Aryna Sabalenková, jež porazila domácí náhradnici Lauru Siegemundovou dvakrát 6:1. Světová devítka soupeřce v každém setu sebrala dvakrát podání a za 80 minut proměnila druhý mečbol.

Australské tenistky porazily v 1. kole Fed Cupu Američanky na jejich půdě v Asheville 3:2 a po pěti letech postoupily do semifinále. V něm se v dubnu utkají s Běloruskem. Hlavní zásluhu na tom měla třináctá hráčka světového žebříčku Ashleigh Bartyová, jež zvládla obě dvouhry a spolu s Patricií Honovou i rozhodující nedělní čtyřhru.

Bartyová s Honovou zdolaly domácí pár Danielle Collinsová, Nicole Melicharová 6:4, 7:5. Od zavedení současného formátu soutěže v roce 1995 postoupily sedminásobné šampionky Australanky do semifinále teprve podruhé. Naposledy se jim to podařilo před pěti lety.

Rekordmanky Fed Cupu Američanky, které si loni i předloni zahrály finále, čeká stejně jako český tým baráž. V druhém semifinále se přemožitelky českých tenisek Rumunky utkají s Francií.