Vaidišovou vyzve v semifinále Australian Open Williamsová

MELBOURNE

Serena Williamsová bude soupeřkou Nicole Vaidišové v semifinále tenisového Australian Open v Melbourne. Bývalá světová jednička z USA v úterý pro sebe rozhodla dramatický duel s izraelskou soupeřkou Šahar Peerovou. S turnajovou šestnáctkou Williamsová prohrála první set 3:6, druhý snadno získala v poměru 6:2 a v závěrečném dokonala obrat výhrou 8:6.

Vaidišová předtím porazila v českém duelu Lucii Šafářovou 6:1, 6:4.

Kdo postoupí do finále Australian Open?
Hlasujte v anketě Sport.cz!

Williamsové, dvojnásobné vítězce prvního Grand Slamu roku, se zatím naplňuje sen o triumfálním návratu na kurty po sérii zranění, která ji po nevydařeném loňském roce odsunula na 81. místo světa. Proti Izraelce přitom příliš často chybovala a stálo ji to první set. Nakonec však rozhodly zkušenosti pětadvacetileté Američanky, která proměnila pět ze svých šesti příležitostí k brejku, zatímco sama odvrátila 10 ze 13 možností devatenáctileté Peerové.

"Jsem nekompromisní bojovnice," řekla Williamsová po výhře, ke které se dobrala po dvou hodinách a 34 minutách. "A jsem ráda, že jsem zpátky," dodala.

Federer i Roddick bez ztráty setu

Roger Federer porazil ve čtvrtfinále Australian Open bez ztráty setu sedmého nasazeného Španěla Tommyho Robreda. První hráč světa ze Švýcarska zvítězil po bezmála dvouapůlhodinovém boji 6:3, 7:6 a 7:5 a v duelu o finále čeká obhájce prvenství konfrontace s Američanem Andym Roddickem.

Pětadvacetiletý Federer prodloužil sérii neporazitelnosti na 34 zápasů, ačkoliv vyprodukoval nezvykle velké množství nevynucených chyb. S počtem 31 jich měl na kontě o tři víc než o rok mladší soupeř, přesto měl favorit navrch v rozhodujících okamžicích, jako byl tiebreak v druhém setu, který vyhrál 7:2. Ve třetím brzy získal podání španělského protivníka a zápas ukončil proměněním druhého mečbolu. Vzájemnou bilanci upravil už na 7:0.

Jednoznačně prošel do semifinále Andy Roddick. Američan potvrdil roli nasazené šestky a porazil krajana Mardyho Fishe třikrát 6:2. Cesta mezi elitní kvarteto turnaje mu trvala jen hodinu a 27 minut a v Austrálii je v semifinále potřetí v kariéře.

AUSTRALIAN OPEN 2007
Muži
Dvouhra - čtvrtfinále:
Roddick (6-USA) - Fish (USA) 6:2, 6:2, 6:2, Federer (1-Švýc.) - Robredo (7-Šp.) 6:3, 7:6 (7:2), 7:5.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Coetzee, Wassen (JAR/Niz.) 7:5, 7:5, Knowles, Nestor (3-Bah./Kan.) - Santoro, Zimonjič (6-Fr./Srb.) 6:3, 6:3.
Ženy
S. Williamsová (USA) - Peerová (16-Izr.) 3:6, 6:2, 8:6.
Blacková, Huberová (3-Zimb./JAR) - Hantuchová, Sugijamaová (6-SR/Jap.) 6:1, 6:4, Raymondová, Stosurová (1-USA/Austr.) - Grönefeldová, Shaughnessyová (7-Něm./USA) 6:3, 6:2.