Moc asijského trhu sílí, do tenisového kalendáře přibude už letos nový turnaj

27. února 2019 09:22 - Praha

Už na tak bohatou tenisovou tabuli přibude další chutné menu. Fanoušci se mohou těšit na zcela nový podnik, jehož první ročník se uskuteční letos od 23. do 29. září v čínském městě Ču-chaj. Turnaj bude spadat do kategorie ATP 250 a jeho dotace dosáhne částky jednoho milionu dolarů.

 

Facebook

Síla čínského trhu se projevuje čím dál tím více. Důkazem je nejen neustále se zvyšující dotace asijských podniků, ale i důležitost, kterou samotní tenisté těmto turnajům dávají.

Turnaj v Ču-chaj tak odstartuje třítýdenní asijské turné, které bude zahrnovat následující podniky Zhuhai Open, China Open, turnaj v Tokiu a vyvrcholí zlatým hřebem, kterým bude říjnový turnaj Masters v Šanghaji.

"Bude to parádní turnaj. Jsem si jistá, že tenisté si to tady užijí. Bude se hrát v Hengqin Tennis Center a fanoušci se mají už teď na co těšit," ujišťuje výkonná viceprezidentka ATP Alison Leeová.

Oslavné ódy pěje na nový podnik i ředitel turnaje Leon Sun. "Bude se tady hrát špičkový tenis. V září se všichni moc těšíme."

Turnaj v Ču-chaj bude už čtvrtým podnikem hraným na čínském území.

pan, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.