Rubriky:

Tenis

Tenisový rozhodčí zahlásil naprosto nesmyslný aut. Isner uklidňoval fanoušky

28. března 2019 19:00 - Miami/Praha

Tenista John Isner předvedl ukázkové sportovní chování, když během středečního duelu se Španělem Robertem Bautistou uklidňoval rozhořčené publikum tenisového turnaje v Miami. Sudí na umpiru nepochopitelně opravil rozhodnutí čárového. Jednalo se přitom o zcela jasně dobrý míč. Diváci neměli pro chybu hlavního vůbec žádné pochopení.

Video již není dostupné

sntv

K situaci došlo ve druhém setu za stavu 4:3 pro Bautistu. Obhájce titulu Isner podal první servis, který zcela prokazatelně dopadl do vyměřeného prostoru. Hlavní sudí ale lajnového opravil a zahlásil aut. Isnerovi se jeho rozhodnutí oprávněně nepozdávalo, a tak nechal celou situaci zkontrolovat jestřábím okem.

Technologie odhalila evidentně dobrý servis a trapas hlavního arbitra byl na světě. Chybovat je lidské, ovšem Mohamed Lahyani se v danou chvíli musel dívat někam úplně jinam, neboť jestřábí oko odhalilo, že míč byl v pořádku o dobrých 30 centimetrů.

Tenista John Isner oslavuje vítězství nad Španělem Robertem Bautistou ve čtvrtfinále turnaje v Miami.

Geoff Burke, Reuters

Dvaapadesátiletý sudí se tenistovi omluvil, což Isner přijal a chystal se pokračovat ve hře. Pochopení pro rozhodcovský přešlap ale neměli fanoušci, kteří Lahyaniho mohutně vypískali. Když se situace ani po nějaké chvíli neuklidnila, musel rozvášněné publikum krotit sám Isner.

Celé Hard Rock Stadium nakonec sledovalo Isnerovo úspěšné zdolání přemožitele Novaka Djokoviče Bautisty ve dvou tie-breacích 7-6 (7-1) a 7-6 (7-5). Sen o obhajobě třiatřicetiletého Američana tak může pokračovat. V cestě do finále se devítce světového žebříčku postaví vycházející tenisová hvězda Kanaďan Felix Auger-Aliassime.

pb, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis