Tenisový Turnaj mistrů bude od roku 2021 hostit Turín

24. dubna 2019 11:30 - Londýn

Tenisový Turnaj mistrů se od roku 2021 bude konat v Turíně. Londýnskou O2 arenu opustí prestižní klání pro osm nejlepších hráčů sezony i pro osm deblových dvojic po 12 letech a Turín bude patnáctým pořadatelským městem. Nové dějiště závěrečné akce okruhu dnes oznámila ATP.

 

Twitter

Turnaj mistrů se koná od roku 1970. Poprvé se hrál v Tokiu, Londýn je organizátorem od roku 2009 a budou tam ještě dva ročníky. Předtím se elita loučila se sezonou například v Šanghaji, Houstonu nebo Sydney.

Od listopadu 2021 bude pět ročníků dějištěm turínská aréna Pala Alpitour s kapacitou 15.000 míst, která byla postavena pro hokejový olympijský turnaj (2006) a sídlí nedaleko Olympijského stadionu.

"V Itálii bude ATP Finals poprvé v padesátileté historii. A Turín bude patnáctým pořadatelským městem," uvedla Mezinárodní tenisová asociace v prohlášení. Společně s italským městem byla v užším výběru kandidátů ještě čtveřice Londýn, Manchester, Singapur a Tokio.

Nejúspěšnějším hráčem Turnaje mistrů je šestinásobný vítěz Švýcar Roger Federer. Dotace bude v roce 2021 rekordních 14,5 milionu dolarů.

V Itálii se momentálně koná také závěrečný turnaj sezony pro tenisty do 21 let, takzvaný Next Gen Finals hostí Milán. A země usiluje i o další velké sportovní akce.

Vláda už poskytla záruky kandidatuře Milána a Cortiny d'Ampezzo na pořádání zimních olympijských her v roce 2026, o čtyři roky dříve se v Římě utkají nejlepší golfisté o Ryder Cup.

Pro tenisový Turnaj mistrů vláda přislíbila 78 milionů eur. "Bez její pomoci by to nebylo možné," uvedl šéf italského svazu Angelo Binaghi. Rád by v Turíně viděl v akci i domácího hráče. Naději Italům dává například Fabio Fognini, nedělní překvapivý vítěz Masters v Monte Carlu, nebo Marco Cecchinato, senzační semifinalista loňského French Open.

ČTK

  2:6, 1:6 Muguruzaová - Kvitová 2:6, 1:6 konec
20210306T16:00:00+0100
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová vs. Kvitová
Muguruzaová
Kvitová

Časová osa: Tenis

Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.

Patička stránky: