Živě

Dělala vše pro to, aby hrála na antuce. Hvězdná tenistka se sesterského souboje nedočkala

14. května 2019 14:41 - Řím/Praha

Serena Williamsová se vrátila do hry a doufala, že tentokrát odehraje více zápasů. Fenomenální Američanka v prvním kole na turnaji v Římě porazila švédskou tenistku Rebeccu Petersonovou 6:4 a 6:2. „Antuku miluju, chtěla jsem být zase její součástí,“ prohlásila vítězka třiadvaceti grandslamů. O den později ale nenastoupila k bitvě proti své sestře Venus ve druhém kole.

 

Profimedia.cz

Jen na třech turnajích se letos zatím představila Serena Williamsová. Hvězdná Američanka si zahrála na Australian Open, kde ji ve čtvrtfinále vyřadila Češka Karolína Plíšková. Poté se objevila v Indian Wells, kde však ve třetím kole skrečovala zápas kvůli nachlazení a následně v Miami, kde se ale musela po druhém kole odhlásit kvůli zranění kolene.

„Nebyla jsem dlouhou dobu schopná naplno trénovat,“ přiznala Williamsová na webu WTA po svém vítězném návratu na kurty. „Byla jsem mimo kurt mnohem déle, než jsem čekala. Dělala jsem vše pro to, abych vydržela být v pořádku delší dobu,“ vysvětlovala.

Tenhle plán jí ale nevyšel. Kvůli zranění levého kolena musela vzdát středeční sesterský souboj druhého kola s Venus.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.