Mladenovicová s Babosovou získaly v Paříži druhý deblový titul

Paříž

Francouzská tenistka Kristina Mladenovicová korunovala na French Open posun do čela světového deblového žebříčku ziskem titulu. Ve finále čtyřhry porazila s maďarskou partnerkou Tímeou Babosovou čínský pár Čeng Saj-saj, Tuan Jing-jing 6:2, 6:3 a z grandslamové trofeje se společně radují už podruhé.

Maďarka Timea Babosová (vpředu) a Francouzka Kristina Mladenovicová slaví vítězství v deblu na French Open.

V roce 2014 si Babosová s Mladenovicovou zahrály ve finále Wimbledonu. O rok později vyhrály tři turnaje a zúčastnily se Turnaje mistryň, pak se ale jejich cesty rozdělily. Po loňské obnovené spolupráci slavily premiérový grandslamový úspěch na Australian Open.

Mladenovicová získala deblový titul na některém z turnajů velké čtyřky celkově potřetí. Na Roland Garros vyhrála už v roce 2016, tehdy ve dvojici s krajankou Caroline Garciaovou. Za letošní úspěch si druhý nasazený pár na Roland Garros rozdělí prémii 580.000 eur.

Místo světové jedničky si šestadvacetiletá Mladenovicová zajistila už postupem do finále a z čela pořadí WTA v pondělí po 33 týdnech sesadí Kateřinu Siniakovou. Před českou tenistku, která v Paříži neobhájila s Barborou Krejčíkovou loňský titul, se dostane i Babosová. Maďarka už deblový žebříček v minulé sezoně celkem 13 týdnů vedla.

Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži
(antuka, dotace 42,7 milionu eur):
Ženy:
Čtyřhra - finále:
Babosová, Mladenovicová (2-Maď./Fr.) - Čeng Saj-saj, Tuan Jing-jing (Čína) 6:2, 6:3.