Zraněný Anderson předčasně ukončil tenisovou sezonu

Johannesburg

Jihoafrický tenista Kevin Anderson předčasně ukončil sezonu. Dvojnásobný grandslamovový finalista má problémy s kolenem a chce si dopřát více času, aby se ze zranění zotavil.

Ilustrační foto

Třiatřicetiletý Anderson nehraje od Wimbledonu, který pro něj skončil porážkou ve 3. kole. Vynechal i závěrečný grandslam sezony US Open, kde byl před dvěma lety ve finále.

Anderson po loňské životní sezoně, v níž bojoval o titul ve Wimbledonu a poprvé se kvalifikoval na Turnaj mistrů, prožil rok hrůzy. V jeho první polovině ho zastavilo zranění lokte, kvůli němuž vynechal Masters v Indian Wells i celou antukovou sezonu včetně Roland Garros, poté přišly problémy s kolenem.

"Byl to hodně náročný a frustrující tenisový rok. Po konzultaci s lékaři jsme se v týmu rozhodli zbytek sezony vynechat a dobře se připravit na rok 2020. Získám tím více času na rehabilitaci a uzdravení," uvedl 18. muž světového žebříčku, jenž minulý rok zakončil na pátém místě pořadí ATP Tour.