Rubriky:

Tenis

Kapitán Tarpiščev žádá přesunutí Fed Cupu na neutrální půdu

10. července 2007 20:54 - MOSKVA

Ruský nehrající kapitán Šamil Tarpiščev požádal Mezinárodní tenisovou federaci (ITF), aby nadcházející semifinále Fed Cupu přesunula ze Spojených států amerických na neutrální půdu. V americkém Vermontu totiž nemůže být s týmem, protože stále nedostal vízum.

"Podle regulí ITF pořadatelská země nesmí bránit ve vstupu jakémukoliv oficiálnímu členu týmu. Ale máme tady precedent, protože americké úřady mi neudělily vízum, abych mohl být v takto důležitém zápase s týmem. Jenom si představte, co by se stalo, kdyby Rusko nedalo víza americké kapitánce, to by byl velký mezinárodní skandál," řekl Tarpiščev agentuře Reuters.

Problémy s americkým vízem nemá poprvé a podle všeho je v nemilosti kvůli údajným kontaktům s ruskou mafií, které však důrazně popírá. "Američané vždycky rádi mluví o lidských právech a demokracii, ale jsou první, kteří tato práva ostatním upírají. Deset let jsem terčem amerických úřadů, aniž by mi někdo dokázal nějaké provinění," prohlásil.

Americká ambasáda v Moskvě v úterý sdělila, že se Tarpiščevova žádost stále ve Washingtonu řeší. Zatím není Tarpiščevovi nic platné, že patří k předním sportovním funkcionářům. Je totiž zároveň předsedou národního tenisového svazu a členem Mezinárodního olympijského výboru.

Zápas začíná v sobotu, a i kdyby se na něj kapitán nedostal, o bojkotu neuvažuje. "Vždycky myslím v první řadě na hráčky a z minulých zkušeností vím, že jakýkoliv bojkot je pro ně velmi těžký. Navíc kdybychom nehráli, jenom bychom dostali pokutu a byli bychom vyřazeni z Fed Cupu," vysvětlil.

ČTK

Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.