Rubriky:

Tenis

Trenér Roche se pokusí dovést Hewitta zpět na tenisový trůn

18. července 2007 11:11 - SYDNEY

Dva měsíce po rozchodu s Rogerem Federerem má proslulý tenisový kouč Tony Roche na starosti přípravu dalšího svěřence, který má zkušenosti s pozicí světové jedničky. Rad australského trenéra bude nově využívat jeho krajan Lleyton Hewitt. Roche v minulosti vedl i další první hráče světa Pata Raftera a Ivana Lendla.

Momentálně 21. hráče světového pořadí Hewitta bude ve zbytku tohoto roku a v tom příštím připravovat především na grandslamové turnaje a soutěže kategorie Masters. Spolupráci přijal s vírou, že v Hewittově moci je vyhrát turnaj Grand Slamu i vrátit se na post světové jedničky. "To je cíl. A tuhle práci bych nevzal, kdybych si nemyslel, že Lleyton má na to vyhrávat grandslamy," uvedl Roche, jehož prvním úkolem bude příprava na US Open.

Šestadvacetiletý Hewitt byl lídrem žebříčku v letech 2001 a 2002, v té době si připsal triumfy ve Wimbledonu a na US Open, ale další velký titul už nepřidal. "Hodně se toho od té doby událo. Oženil se, má rodinu, ale myslím, že právě teď je znovu připravený na to poprat se o post světové jedničky," dodal Roche, Hewittův první kouč od lednového rozchodu s Rogerem Rasheedem.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.