Rubriky:

Tenis

Ruský kapitán Tarpiščev nechce Šarapovovou ve finále Fed Cupu

18. července 2007 16:25 - MOSKVA

Nehrající kapitán ruského týmu Šamil Tarpiščev pro finále Fed Cupu nenominuje světovou dvojku Marii Šarapovovou. Tenistka žijící na Floridě si měla v prvním kole a semifinále odbýt debut v týmové soutěži, ale pokaždé se s odkazem na zdravotní problémy omluvila. Pro zářijový boj o trofej s obhájkyněmi z Itálie ji kapitán vynechá rovnou.

Šarapovová se za omluvu před semifinále ve Spojených státech amerických dočkala ostré kritiky ze strany ruské tenisové veřejnosti, podle mnohých vůbec nechce reprezentovat. Rusky bez ní i bez zraněné Světlany Kuzněcovové vyhrály o víkendu v USA 3:2. Finále si zahrají v Moskvě 15. a 16. září.

Tarpiščev bude ve finále znovu spoléhat na tenistky, které nastoupily v předchozích zápasech. "Prostě mám pocit, že by nebylo správné tentokrát pozvat Šarapovovou. Neudělám moc změn v týmu, který hrál proti Američankám," řekl s tím, že v případě uzdravení povolá jen Kuzněcovovou.

Tarpiščev bude mít v září nabitý program. Dělá nehrajícího kapitána i u ruského daviscupového týmu, který od 21. do 23. září hraje semifinále proti Německu.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.