Štěpánek postoupil v Montrealu do čtvrtfinále

MONTREAL

Český tenista Radek Štěpánek ve čtvrtek postoupil přes Němce Tommyho Haase ve třech setech 6:3, 2:6 a 6:2. Na turnaji kategorie Masters v Montrealu tak došel do čtvrtfinále, v němž se utká s Rusem Nikolajem Davydenkem. Haas se tak stal po Björkmanovi a Gonzalezovi třetím tenistou, který skončil na Štěpánkově raketě.

Radek Štěpánek nastoupil do zápasu velice dobře a hned v prvním gemu prorazil Němcovo podání. To se během prvního setu podařilo českému tenistovi ještě jednou a vyhrál tak první sadu poměrem 6:3.

Naopak druhý set začal lépe pro Haase, nejdříve sebral Štěpánkovi servis, kterým Čech zahajoval druhou sadu a i když vzápětí i on svůj servis prohrál, prorazil rodáku z Karviné i další podání. V průběhu setu si nechal český tenista vzít ještě jeden servis a set tak prohrál 2:6.

Třetí set začal bojovnou výměnou a bojem o Štěpánkův servis. Ten se nakonec podařilo Štěpánkovi udržet. Podobné problémy měl i ve třetím gemu, kdy už prohrával dokonce 0:40, ale sérií vítězných míčů si své podání opět udržel. Udeřil hned při následujícím servisu Němce a prorazil mu jej. Brzy vedl již 4:1 na gemy a utkání tak dotáhl do vítězného konce.

Na rozdíl od předchozího utkání s Ivem Karlovičem, které ukončil po dvou tie-breacích, ve čtvrtek Roger Federer strávil na kurtu jen nejnutnější čas a Itala Fabia Fogniniho vyprovodil za tři čtvrtě hodiny 6:1 a 6:1.

Montreal, 3. kolo:
Štěpánek (CZE) - Haas (GER) 6:3, 2:6, 6:1, Davyděnko (4-Rus.) - Južnyj (14-Rus.) 7:6 (10:8), 6:3, Federer (1-Švýc.) - Fognini (It.) 6:1, 6:1, Djokovič (3-Srb.) - Nalbandian (Arg.) 6:2, 6:3.