Šafářová vypadla v Los Angeles se světovou pětkou Ivanovičovou

LOS ANGELES/MONTREAL

Tenistku Lucii Šafářovou zastavila na turnaji v Los Angeles před branami čtvrtfinále světová pětka Ana Ivanovičová. Dvacetiletá Češka, jež byla nasazená jako číslo šestnáct, podlehla favorizované srbské soupeřce ve třetím kole 2:6 a 2:6.

Devatenáctiletá Ivanovičová měla první vzájemné utkání s českou fedcupovou reprezentantkou plně pod kontrolou. Za celý zápas čelila pouze jednomu brejkbolu, i ten ale odvrátila a zvítězila za hodinu a sedm minut.

LOS ANGELES
Dvouhra - 3. kolo:
Ivanovičová (3-Srb.) - Šafářová (16-ČR) 6:2, 6:2, Šarapovová (1-Rus.) - Krajicková (Niz.) 7:6 (7:4), 6:7 (3:7), 6:4, Jankovičová (2-Srb.) - Bammerová (13-Rak.) 6:2, 6:1, Dementěvová (9-Rus.) - Hantuchová (5-SR) 6:3, 4:1 skreč, Razzanová (Fr.) - Mirzaová (Indie) 6:1, 7:6 (8:6), Azarenková (Běl.) - K. Bondarenková (Ukr.) 6:1, 6:2.

Druhý tenista světového žebříčku Rafael Nadal se nadřel na postup do čtvrtfinále turnaje v Montrealu. Dvacetiletý Španěl postoupil ze 3. kola přes Paula-Henriho Mathieua z Francie po třísetovém boji 3:6, 6:3, 6:2, když ve druhém setu odvracel několik soupeřových brejkbolů.

Trojnásobný vítěz Roland Garros se v příštím zápase utká s domácím Frankem Dancevicem, jenž je prvním kanadským čtvrtfinalistou tohoto turnaje za posledních 18 let.

Světovou jedničku Rogera Federera vyzve po bitvě s Dominikem Hrbatým Lleyton Hewitt. Švýcarský suverén bude usilovat proti svému předchůdci na prvním místě žebříčku o desátou výhru ve vzájemných duelech za sebou.

Američan Andy Roddick, jenž si v utkání s Marcosem Baghdatisem připsal 400. vítězství na profesionálním okruhu, bude o postup do semifinále bojovat s vycházející hvězdou Novakem Djokovičem. Poslední semifinalista vzejde z duelu Radka Štěpánka a Nikolaje Davyděnka, který podle svých slov hraje s únavovou zlomeninou v levé noze.

MONTREAL
Nadal (2-Šp.) - Mathieu (Fr.) 3:6, 6:3, 6:2, Roddick (5-USA) - Baghdatis (Kypr) 6:2, 6:3, Hewitt (Austr.) - Hrbatý (SR) 6:7 (10:12), 7:6 (8:6), 7:5, Dancevic (Kan.) - Verdasco (Šp.) 4:6, 6:4, 6:3.