Rubriky:

Tenis

Tenisté si dokázali, že mají na velké věci

25. září 2007 07:45 - PRAHA

Roger Federer jen smutně přihlížel oslavám. Daviscupový víkend proměnil baráž se Švýcary v triumf české vůle. Sazka Arena zažila tenisová dramata, na která se bude vzpomínat. Obrat ve čtyřhře a závěrečné momenty poslední dvouhry aspirují na to, aby byl podle nich natočen hollywoodský trhák.

Návrat Radka Štěpánka získal v neděli vítěznou pointu. Česká dvojka se v nervy drásajícím třetím setu proti Wawrinkovi dobelhala k třetímu českému bodu i se zraněným kolenem. „Pohádka,“ líbal kurt ztracený syn českého tenisu. Skvělí diváci v tu chvíli vyvolávali jméno svého hrdiny. Rodák z Karviné si ale kvůli zraněné noze bude muset dát týdenní pauzu, během níž absolvuje řadu vyšetření.

Štěpánek odtáhl celou baráž společně s Tomášem Berdychem, ale kapitán Jaroslav Navrátil chválil celý tým za soudržnost. Třeba i pětatřicetiletého deblového specialistu Martina Damma za to, s jakým nadhledem přijal Navrátilův nápad postavit do čtyřhry oba české singlisty. „Tým držel dokonale pohromadě,“ cenil si kapitán.

Vše o baráži Česko vs. Švýcarsko najdete ZDE.

Staré rány se neotvíraly 

Obavy, jak proběhne Štěpánkův comeback do mužstva, vzaly rychle za své. O minulosti a nešťastných výrocích už se nikdo nechtěl bavit. Staré křivdy byly zapomenuty. I Štěpánek přesvědčil, že myslí jen na to, jak Federera poslat o divizi níž.

V oblečení s motivem české vlajky se v pátek zakousl do světové jedničky, o den později ve čtyřhře držel nad vodou parťáka Berdycha a proti Wawrinkovi zvládl i thriller třetího setu. Na diváky i Navrátila šly mdloby, když Štěpánka skoro deset minut ošetřovali. Z beznaděje ale vytryskla euforie.

„Radkovu návratu řada lidí nevěřila, ale kluci hráli vynikající tenis a osvědčila se nám i volba taraflexu,“ rekapituloval Navrátil. „Radek to neměl jednoduché. Ležela na něm tíha prohraných pátých zápasů s Ruskem a Španělskem, ale zvládl to,“ těšilo kapitána. „Radek je borec,“ sípal Navrátil v euforii.

Marek Burkert, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis