Bemelmans - Forejtek 6:7, 7:6, 6:2K titulu chyběl krůček. Forejtek ve finále podlehl ostřílenému Belgičanovi

Poslední krok nevyšel, přesto může být Jonáš Forejtek maximálně spokojený. Osmnáctiletý český talent podlehl ve finále turnaje ITF v německém Nusslochu Belgičanu Bemelmansovi po setech 7:6, 6:7 a 2:6. Vítěz juniorského US Open si i přes porážku připsal zatím svůj největší úspěch mezi dospělými.

Jonáš Forejtek patří k velkým nadějím českého tenisu

Jonáš Forejtek vstoupil do finálového boje s bývalým 84. hráčem světa nervózně, když přišel hned o svůj úvodní servis. Ani jeho o čtrnáct let starší soupeř Ruben Bemelmans nebyl při svém podání úspěšný a stav zápasu byl 1:1. Důležitý moment přišel v sedmé hře první sady, kdy plzeňský rodák znovu nabídl soupeři brejk.

Ostřílený Belgičan pak mohl za stavu 5:4 set dopodávat, ale i on podruhé zaváhal a sadu tak musela rozhodnout zkrácená hra. V ní byl úspěšnější Forejtek, který tiebreak vyhrál 7:4 a po 49 minutách šel do vedení 1:0 na sety.

V druhém setu si už oba tenisté drželi servis. Český mladík sice musel ve druhé hře odvracet hned čtyři brejkové možnosti soupeře, ale povedlo se mu to a i druhá sada tak dospěla do tiebreaku. V něm byl tentokrát úspěšnější Bemelmans a po jedné hodině a třiačtyřiceti minutách bylo vyrovnáno.

Rozhodující sada se už však nesla v režii favorita. Bemelmans vzal Forejtkovi dvakrát servis, sadu vyhrál za 27 minut 6:2 a po dvou hodinách a dvanácti minutách boje se mohl radovat z vítězství.

Tenisový turnaj mužů ITF v Nusslochu v Německu (tvrdý povrch, dotace 25 000 dolarů):