Tenista Verdasco porazil v Madridu krajana Montaňése

MADRID/CURYCH

Pouhých 55 minut potřeboval španělský tenista Fernando Verdasco v pondělí na to, aby v úvodním kole turnaje v Madridu porazil krajana Alberta Montaňése dvakrát 6:1. V druhém kole narazí 32. hráč světového žebříčku na třetího nasazeného Srba Novaka Djokoviče, kterého dokázal ve třech vzájemných duelech dvakrát porazit.

Soupeřem českého tenisty Tomáše Berdycha ve 2. kole turnaje v Madridu bude David Nalbandian. Pětadvacetiletý Argentinec si ve svém úvodním vystoupení ve Španělsku poradil s Francouzem Arnaudem Clementem 5:7, 6:2 a 6:4. Ke čtvrtému vítězství ve stejném počtu zápasů s francouzským tenistou v úterý Nalbandianovi pomohlo 16 es.

Bez jediného vyhraného gamu skončilo po půlhodině představení Sereny Williamsové na turnaji v Curychu. Viditelně zdravotně indisponovaná americká tenistka prohrála s Patty Schnyderovou devět her za sebou, než nakonec za stavu 0:6 a 0:3 za pískotu diváků utkání vzdala.

Williamsová si do Švýcarska přivezla zranění pravého stehna, jež ji trápilo už minulý týden na turnaji v Moskvě, kde si postupem do finále zajistila účast na Turnaji mistryň. Dnes vyhrála bývalá světová jednička pouze devět míčků, z toho pět při vlastním podání.

MADRID
Dvouhra - 1. kolo:
Almagro (Šp.) - Santoro (Fr.) 6:4, 6:4, Kiefer (Něm.) - Wawrinka (Švýc.) 7:5, 6:3, Karlovič (Chorv.) - Safin (Rus.) 6:4, 6:4, Nalbandian (Arg.) - Clement (Fr.) 5:7, 6:2, 6:4, Verdasco - Montaňés (oba Šp.) 6:1, 6:1, Ferrero (Šp.) - Falla (Kol.) 6:4, 7:5, Calleri (Arg.) - Tursunov (Rus.) 3:6, 7:6 (7:4), 6:4, Mathieu (Fr.) - Fish (USA) 6:3, 2:6, 7:5.
Dvouhra - 2. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Ginepri (USA) 7:6 (7:2), 6:4.
Čtyřhra - 1. kolo:
Čermák, Clément (ČR/Fr.) - Berdych, Kiefer (ČR/Něm.) 6:4, 6:3
CURYCH
Schnyderová (Švýc.) - S. Williamsová (6-USA) 6:0, 3:0 skreč, Mauresmová (8-Fr.) - Daniiliduová (Řec.) 6:4, 4:6, 6:3, Bartoliová (9-Fr.) - Šuaj Pcheng (Čína) 6:7 (4:7), 6:0, 6:1, Zvonarevová (Rus.) - Knappová (It.) 5:7, 6:2, 6:2, Bammerová (Rak.) - K. Bondarenková (Ukr.) 6:2, 6:2, A. Radwaňská (Pol.) - Peerová (Izr.) 6:4, 6:3.
Peschkeová, Stubbsová (ČR/Austr.) - Kirilenková, Vesninová (Rus.) 6:3, 6:2.