Rubriky:

Tenis

Tenistka Heninová vyhrála v Curychu a získala čtvrtý titul za sebou

21. října 2007 15:37 - CURYCH

Belgická tenistka Justine Heninová vyhrála turnaj v Curychu. V nedělním finále porazila světová jednička Tatianu Golovinovou z Francie dvakrát 6:4 a triumfovala již na čtvrtém turnaji za sebou. Celkem si připsala osmý titul v sezóně.

Heninová do zápasu nevstoupila právě šťastně. V prvním setu prohrávala s Golovinovou, kterou porazila ve finále i před dvěma týdny ve Stuttgartu, již 1:3 a 2:4. Nakonec se však dostala do tempa a sadu i celý zápas vyhrála a vysloužila si šek na 182 tisíc dolarů.

Pětadvacetiletá Belgičanka, která v semifinále vyřadila českou tenistku Nicole Vaidišovou, naposledy prohrála v semifinále Wimbledonu. Na kontě má dvacet vítězných zápasů za sebou.

Titul ve čtyřhře získala Květoslava Peschkeová, která spolu se svou tradiční partnerkou Rennae Stubbsovou navázala na dva týdny starý triumf ze Stuttgartu. Česko-australský pár nedělním vítězstvím 7:5 a 7:6 nad dvojicí Raymondová, Schiavoneová udržel své šance na účast na Turnaji mistryň - v žebříčku sezóny mu zatím patří pátá, první nepostupová pozice.

CURYCH
Dvouhra - finále:
Heninová (1-Belg.) - Golovinová (Fr.) 6:4, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Peschkeová, Stubbsová (ČR/Austr.) - Raymondová, Schiavoneová (USA/It.) 7:5, 7:6 (7:1).

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis