Rubriky:

Tenis

Tenista Davyděnko dostal od ATP pokutu za malé nasazení

26. října 2007 15:32 - PETROHRAD

Ruský tenista Nikolaj Davyděnko dostal od ATP pokutu 2000 dolarů za nedostatečné nasazení v zápase s Chorvatem Mariem Čiličem. Nejvýše nasazený hráč turnaje v Petrohradu ve čtvrtek s tenistou ze 102. místa světového žebříčku vypadl ve 2. kole.

Čtvrtý hráč světa v prvním setu předváděl prakticky bezchybný tenis a vyhrál 6:1, ale pak začal nepochopitelně chybovat, udělal deset dvojchyb a prohrál. V rozhodujícím setu ho belgický rozhodčí Jean-Philippe Dercq obvinil, že nehraje naplno. "Udělal jsem dvojchybu, kterou jsem prohrál game, a dal mi varování s vysvětlením, že se snažím prohrát schválně," řekl Davyděnko po zápase.

Nevěřil vlastním uším. "Byl jsem prostě šokovaný z toho, co mi řekl. Tohle prostě překračuje všechny meze. Jak může vědět, co jsem se snažil udělat? Byl jsem tak rozčilený, že jsem se rozbrečel."

Davyděnko však podobným obviněním nečelí poprvé. ATP stále vyšetřuje jeho srpnový zápas v polských Sopotech, kde prohrál dobře rozehraný duel s Argentincem Martinem Vassallem Arguellem. V jeho průběhu přijaly sázkové kanceláře nezvykle vysoký počet sázek na outsidera a Davyděnko čelí podezření, že do toho byl zapleten a prohrál schválně.

ČTK

  6:7, 6:2, 7:6 Tsitsipas - Thiem 6:7, 6:2, 7:6   konec
20191117T19:00:00+0100
Tsitsipas vs. Thiem
Tsitsipas vs. Thiem
Tsitsipas
Thiem

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis