Rubriky:

Tenis

Di Mauro: Potíže se sázením mám kvůli špatné angličtině

11. listopadu 2007 18:21 - ŘÍM

Italský tenista Alessio Di Mauro prý porušil zákaz sázení kvůli špatné angličtině. Hráč, který byl potrestán zastavením činnosti na devět měsíců a pokutou 60 000 dolarů, tvrdí, že si kvůli tomu nemohl přesně přeložit všechna pravidla tenisové asociace ATP.

"Víc jsem se soustředil na antidopingové regule, protože beru hodně léků na alergii," citovala 124. hráče světa agentura AP. "Nikdy by mě nenapadlo, že se dostanu do problémů kvůli sázení," uvedl třicetiletý Ital, který se chce proti trestu odvolat ke sportovní arbitráži CAS.

Di Mauro si zároveň postěžoval, že z něj ATP dělá odstrašující případ pro ostatní hráče. "Trest je příliš přísný. Udělal jsem hloupou chybu a s velkou pravděpodobností budu jediným hráčem v historii potrestaným za sázky," prohlásil. "Udělali ze mě obětního beránka. Přitom je velký rozdíl, když někdo sází na fotbal, tenis a jiné sporty, a když někdo kvůli sázkám prodává zápasy," dodal.

Podle vyšetřovatelů Di Mauro od loňského listopadu do letošního června vsadil u internetové společnosti celkem na 120 utkání. Nikdy však podle jejich zjištění nesázel na vlastní zápasy a výsledek žádného inkriminovaného duelu nebyl zmanipulován.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis