Slovenka Hantuchová prošla do čtvrtfinále turnaje na Bali

BALI

První nasazená tenistka Daniela Hantuchová ze Slovenska postoupila na turnaji na Bali do čtvrtfinále. Ve svém prvním zápasu ve středu porazila v druhém kole 6:1 a 7:5 Olgu Savčukovou z Ukrajiny, která do hlavní soutěže prošla z kvalifikace. Na turnaji na tvrdém povrchu se hraje o podíly z celkové dotace 225 000 dolarů.

Hantuchová dominovala v úvodním setu, hned první podání své soupeřky prolomila. Ukrajinka se trápila a první set prohrála přešlapem při svém podání. V druhé sadě ale 121. hráčka světa slovenské soupeřce pořádně vzdorovala, vedla dokonce 5:4, ale závěr ztratila.

S tenisovým turnajem v Bukurešti se dnes rozloučili dva nasazení hráči. Trojka Nicolas Almagro ze Španělska nestačil v druhém kole na krajana Guillerma Garciu-Lopeze, s nímž prohrál po setech 4:6 a 5:7. Stejně dopadl v prvním kole Francouz Paul-Henri Mathieu, turnajová čtyřka, jenž podlehl 4:6, 7:6 a 3:6 Ivanu Navarrovi.

Bali, ženy:
Dvouhra - 2. kolo:
Hantuchová (1-SR) - Savčuková (Ukr.) 6:1, 7:5, Schnyderová (2-Švýc.) - Jüan Meng (Čína) 6:2, 7:5, Schiavoneová (5-It.) - Amanmuradovová (Uzb.) 6:3, 6:2, Domachowská (Pol.) - Craybasová (USA) 6:3, 6:7 (5:7), 6:4.
Bukurešť, muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Navarro (Šp.) - Mathieu (4-Fr.) 6:4, 6:7 (5:7), 6:3.
Simon (2-Fr.) - Montaňés (Šp.) 6:3, 6:4, Garcia-Lopez (Šp.) - Almagro (3-Šp.) 6:4, 7:5, Moya (6) - Andujar (oba Šp.) 6:3, 7:6 (8:6), Serra (Fr.) - Starace (It.) 7:5, 0:6, 6:4.