Start Del Potra v nedělní dvouhře je kvůli zranění nejistý

Argentinští tenisté se možná budou muset v rozhodujících nedělních dvouhrách finále Davisova poháru obejít bez své jedničky Juana Martína del Potra. Ten si poranil během čtvrtého setu pátečního duelu proti Španělu Felicianu Lopezovi stehenní sval na pravé noze.

"Uděláme všechno, co budeme moci," prohlásil neurčitě týmový lékař Diego Rivas s tím, že je dvacetiletý objev letošní sezony v důkladné péči. Konečné rozhodnutí o jeho startu padne až krátce před zápasem, ve kterém má nastoupit proti Davidu Ferrerovi. Argentinský kapitán Alberto Mancini by v případě Del Potrovy absence musel volit mezi Josém Acasusem a Agustínem Callerim.

Vítěz čtyř turnajů ATP v letošní sezoně Del Potro se zranil v úvodu šestého gamu, kdy mu při dobíhání míče uklouzla pravá noha a nechal se okamžitě ošetřit. Zranění jej zjevně omezovalo při podání a duel o několik minut později prohrál 6:4, 6:7, 6:7 a 3:6. Stav finále je před dnešní čtyřhrou vyrovnaný 1:1 na zápasy.