Tenista Nalbandian získal v Sydney desátý titul v kariéře

SYDNEY

Argentinský tenista David Nalbandian získal desátý titul v kariéře. V generálce na Australian Open porazil ve finále turnaje v Sydney Jarkko Nieminena z Finska 6:3, 6:7 a 6:2.

Nalbandian dovolil soupeři zápas zdramatizovat pouze ve druhém setu, kdy za stavu 5:4 nedokázal při vlastním podání dotáhnout utkání do vítězného konce. Nieminen otočil na 6:5, ale sedmadvacetiletý Argentinec dokázal odvrátit tři setboly a vynutit si tie-break. V něm finský tenista potřeboval dalších šest setbolů na vítězství a utkání došlo do třetího setu, který už ale opět patřil Nalbandianovi.

Nalbandian, kterému ve světovém žebříčku patří 11. místo, si díky vítězství vylepšil bilanci vzájemných zápasů s Nieminenem na sedm výher a čtyři prohry.

Argentinský hráč získal celkem desátý titul v kariéře a dokázal vyhrát přesně každý druhý duel o titul, ke kterému na okruhu ATP zatím nastoupil.