Tenista Hernych si o první titul v Záhřebu nezahraje

ZÁHŘEB

Český tenista Jan Hernych si o první titul v kariéře v Záhřebu nezahraje. V semifinále nestačil na sedmého nasazeného Chorvata Maria Ančiče, kterému podlehl 7:6, 3:6 a 6:7. Ve finále se tak utkají domácí tenisté, Ančičovým soupeřem bude turnajová dvojka Marin Čilič.

Devětadvacetiletý Hernych nedokázal Ančiče porazit ani v pátém vzájemném utkání. Dnes však byl druhému postupu do finále v kariéře velmi blízko, v tie-breaku rozhodujícího setu však nevyužil několik mečbolů.

Pražský rodák si na okruhu ATP zahrál zatím jediné finále - v roce 2006 hrál o titul na trávě v Hertogenboschi, kde prohrál právě s Ančičem. Cestou do finále tehdy vyřadil v druhém kole současnou světovou trojku Srba Novaka Djokoviče.

Český tenista v Záhřebu už však jednu osobní metu zdolal, když přerušil letošní sérii porážek. Předtím vypadl v prvním kole turnaje v Dauhá i na Australian Open, v Sydney neprošel kvalifikací.

V semifinále čtyřhry se naopak dařilo Hernychovu krajanovi Martinu Dammovi, který bude útočit už na 39. titul v kariéře. Do finále postoupil spolu se Švédem Robertem Lindstedtem a v neděli si můžou připsat druhý letošní triumf po lednovém úspěchu v Aucklandu.

Šestatřicetiletý Damm a jeho nový partner Lindstedt porazili Němce Philippa Petzschnera a Rakušana Alexandera Peyu dvakrát 6:4. V neděli nastoupí hlavní favorité soutěže proti čtvrtým nasazeným Christopheru Kasovi z Německa a Rogieru Wassenovi z Nizozemska.

Vítězný pár získá prémii 22 750 eur.

ZÁHŘEB
Dvouhra - semifinále:
Ančič (7-Chorv.) - Hernych (ČR) 6:7 (4:7), 6:3, 7:6 (11:9), Čilič (2-Chorv.) - Troicki (Srb.) 6:2, 7:5.