Živě

Federer bude i nadále bez trenéra

12. března 2009 15:29 - PRAHA

Světová tenisová dvojka, Švýcar Roger Federer, se bude nakonec na turnaje opět připravovat sám. Po týdenním testování v Dubaji se s Darrenem Cahillem dohodli, že spolu nebudou dále spolupracovat. Podle internetového serveru Thaindian.com australský kouč uvedl, že by pro něj bylo cestování příliš složité.

Už už to vypadalo, že bude mít Roger Federer po necelých dvou letech opět trenéra. Vše ale dopadlo jinak. Týden se v Dubaji švýcarský tenista připravoval s australským koučem Darrenem Cahillem, který v minulosti trénoval Američana Andre Agassiho a Australana Lleytona Hewita. Nakonec se ale dohodli, že každý půjde svou cestou.

Podle serveru Thaindian.com Cahill uvedl jako důvod cestování, které by pro něj bylo příliš složité. "Hodně jsme spolu trénovali. Rozhodli jsme se ale, že do toho spolu nepůjdeme. Řekl mi, že všechno to cestování by pro něj bylo příliš složité," uvedl Federer na turnaji v Indian Wells.

Bývalá světová jednička tak bude nadále částečně spolupracovat se švýcarským daviscupovým kapitánem Severinem Luethim. Šestadvacetiletý tenista se vrací po šestitýdenní pauze na kurty.

Naposledy se představil ve finále Australian Open, kde v pětisetové bitvě podlehl Rafaelu Nadalovi. Poté si léčil bolavá záda a nenastoupil tak ani v 1. kole Davis Cupu. Tento týden se však už objeví na turnaji v Indian Wells, kde bude obhajovat loňské semifinále.

vef, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.