Hernych, Šafářová a Vaidišová jsou v Miami ve druhém kole

Čeští tenisté Jan Hernych, Lucie Šafářová a Nicole Vadišová vstoupili vítězstvím do turnaje v Miami. Zatímco 63. hráč světového žebříčku a Vaidišová prošli do druhého kola bez větších potíží, Šafářová musela ve druhém setu utkání s Britkou Anne Keothavongovou smazat ztrátu dvou gamů.

Devatenáctiletá Vaidišová pokračuje v dobrých výkonech z poslední doby. S Rakušankou Patricií Mayrovou měla potíže jen krátce v úvodním setu, kdy o tři roky starší soupeřce dovolila snížit ze stavu 2:5 na 4:5. Pak ale sebrala 79. hráčce světa servis a dotáhla sadu k vítězství.

Ve druhém kole Vaidišová narazí na 28. nasazenou tenistku Aljonu Bondarenkovou, kterou ve dvou dosavadních zápasech v kariéře dokázala porazit. Naposledy se jí to povedlo před necelými dvěma týdny v Indian Wells.

Devětadvacetiletý Hernych zdolal 148. tenistu světa za hodinu a patnáct minut. Český daviscupový reprezentant tak nenavázal na vystoupení z předchozího turnaje v Indian Wells, kde vypadl v prvním kole s bývalou světovou jedničkou Australanem Lleytonem Hewittem.

Dalším Hernychovým soupeřem bude patnáctý nasazený Tommy Robredo. Rodák z Prahy si se španělským tenistou zopakuje pět let starý zápas, který je jejich jediným vzájemným duelem. Šestnáctý hráč světa tehdy vyhrál ve třech setech.

Safářová bez problémů vyhrála první set 6:4, v úvodu druhého se jí však přestalo dařit a Keothavongová se dostala do vedení 5:3. Dvaadvacetileté Češce se ale podařilo vyrovnat a při soupeřčině podání rozhodla o vítězství 7:5. Ve druhém kole se Šafářová utká s patnáctou nasazenou Švýcarkou Patty Schnyderovou.

Tenisový turnaj mužů série Masters a žen v Miami:
Muži (dotace 4,500 000 dolarů):
Dvouhra - 1. kolo:
Hernych (ČR) - Evans (USA) 6:4, 6:3, Junqueira (Arg.) - Bhambri (Indie) 6:4, 6:3, Kim (USA) - Llodra (Fr.) 3:6, 0:0 skreč, Benneteau - Sera 3:6, 6:3, 6:4 (oba Fr.), Hernandez (Šp.) - Ljubičič (Chorv.) 6:4, 6:4, Kendrick (USA) - Clément (Fr.) 6:3, 7:6 (7:5), Nieminen (Fin.) - Navarro 6:3, 6:3, Baghdatis (Kypr) - Gulbis (Lot.) 6:2, 6:2, Dancevic (Kan.) - Kohlschreiber (Něm.) 6:4, 7:6 (7:2), Kukuškin (Kaz.) - Haas (Něm.) 6:4, 6:4, Russell (USA) - Hanescu (Rum.) 7:6 (7:4), 6:3, Santoro (Fr.) - Bellucci (Braz.) 6:4, 4:6, 6:1.
Ženy (4,500 000 dolarů):
Šafářová (ČR) - Keothavongová (Brit.) 6:4, 7:5, Vaidišová (ČR) - Mayrová (Rak.) 6:4, 6:2, Rybáriková (SR) - Rusová (Niz.) 3:6, 6:3, 7:5, Stosurová (Austr.) - Arvidssonová (Švéd.) 6:1, 2:0 skreč, Pivovarová (Rus.) - Matteková-Sandsová (USA) 7:6 (7:1), 6:3, Voskobojevová (Kaz.) - Duševinová (Rus.) 6:4, 6:4, Korytcevová (Ukr.) - Cirsteaová (Rum.) 6:2, 6:1, Schiavoneová (It.) - Pironkovová (Bulh.) 6:3, 5:7, 6:3, Llagosterová Vivesová (Šp.) - Vandewegheová (USA) 6:0, 6:3, Kirilenková (Rus.) - K. Bondarenková (Ukr.) 6:4, 0:6, 6:4, Jakimovová - Govorcovová (obě Běl.) 6:2, 6:1, Pavljučenkovová (Rus.) - Rezaiová (Fr.) 4:6, 7:5, 6:3.