Federer se na poslední chvíli přihlásil na turnaj do Monte Carla

9. dubna 2009 16:05 - MONTE CARLO

Druhý tenista světa Roger Federer na poslední chvíli změnil rozhodnutí a přihlásil se na turnaj do Monte Carla. Původně chtěl tento antukový podnik série Masters vynechat, ale pořadatelé ve čtvrtek informovali o tom, že od nich přijal divokou kartu. V Monte Carlu se hraje příští týden.

"Nikdy jsme se nevzdali naděje, že bude i letos hrát. Ukázalo se, že jsme měli pravdu, a jsme velmi hrdí," řekl ředitel turnaje Željko Franulovič.

Federer v posledních třech letech postoupil v Monte Carlu do finále, ale vždy podlehl antukovému králi Rafaelu Nadalovi. Loni se španělským tenistou v boji o titul prohrál dvakrát 5:7.

První hráč světového žebříčku Nadal bude v Monte Carlu usilovat o pátý titul za sebou. Z tenistů první světové desítky tento turnaj vynechává jen Američan Andy Roddick. Mezi přihlášenými jsou i čeští reprezentanti Radek Štěpánek a Tomáš Berdych.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.