Rubriky:

Tenis

Bitvu proti Němkám ve Fed Cupu zahájí Šafářová

5. února 2010 14:08 - BRNO

Uzdravená Lucie Šafářová zahájí v Brně boj českých tenistek v prvním kole Světové skupiny Fed Cupu proti Německu. Česká jednička nastoupí ve 13:00 proti Anně-Leně Grönefeldové. Ve druhé dvouhře se utkají Petra Kvitová a Andrea Petkovicová. O pořadí zápasů rozhodl dnešní los na brněnské Nové radnici.

V nedělních dvouhrách by se nejdříve měly utkat první hráčky obou týmů Šafářová s Petkovicovou a po nich Kvitová s Grönefeldovou, ale kapitáni mají možnost nominace změnit. To platí i pro závěrečnou čtyřhru, do které jsou nahlášeny deblistka Květa Peschkeová a Lucie Hradecká a na německé straně Kristina Barroisová s Tatjanou Malekovou.

"Neměl jsem zvláštní přání při losování. Jak Šafářová, tak i Kvitová byly připraveny nastoupit k prvnímu utkání. Šance obou týmů jsou vyrovnané a budou rozhodovat opravdu maličkosti," uvedl kapitán českého týmu Petr Pála. Německo bere jako přijatelného soupeře pro první kolo. "Ovšem stejně tak jsme my mezi zbývajícími týmy přijatelní pro Německo. Petkovicová zaznamenala velký výkonnostní vzestup a bude nepříjemnou protivnicí. Grönefeldová se výkonnostně pohybuje nahoru a dolů. Je těžké odhadnout, jak se jí bude dařit," dodal Pála.

Šafářová měla začátkem týdne horečku, ale od středy trénovala a měla by být na utkání připravena. Každopádně se cítí zdravotně v pořádku a v kondici. S Grönefeldovou se na okruhu WTA potkala třikrát a dvakrát vyhrála. Naposledy to brněnská rodačka Šafářová dokázala letos v lednu na turnaji v Brisbane. "Nebude to ale jednoduché utkání," řekla Šafářová.

Kvitová se cítí zdravotně v pořádku

Kvitová už přemýšlela o taktice na Petkovicovou, kterou v jediném vzájemném duelu porazila. "Dobře servíruje. Musím ji dostat při hře do pohybu. Důležité je, že se cítím zdravotně v pořádku, nic mě netrápí," uvedla Kvitová.

Ani německá kapitánka Barbara Rittnerová nepřikládala losu také velký význam. "Sestavu českého týmu jsem očekávala. Jsme dobře připraveny, ale jak už jsem předeslala, pod větším psychickým tlakem jsou kvůli očekávání postupu v domácím prostředí naše soupeřky. My můžeme jen překvapit. Ovšem šance obou týmů na vítězství jsou zcela otevřené," uvedla Rittnerová.

Losování se zúčastnila i wimbledonská vítězka z roku 1998 Jana Novotná, která od loňska žije v rodném Brně. Bývalá světová dvojka dostala od předsedy České tenisové asociace týmovou akreditaci. "Byla, je a vždy bude členem našeho týmu," řekl Ivo Kaderka.

Zápas po oba dny přímo odvysílá Česká televize na programu ČT4 sport.

Vítězný celek postoupí do semifinále a jeho případným soupeřem budou buď obhájkyně titulu Italky, nebo Ukrajinky. Český tým je podle sázkových kanceláří favoritem s kurzem kolem 1,35:1. Pokud se naplní odhady bookmakerů, povedou domácí hráčky už po prvním dnu 2:0.

Česká republika - Německo (Brno - výstaviště, taraflex):
Sobota 6. února, 13:00:Šafářová (46. v žebříčku dvouhry WTA) - Grönefeldová (66.), Kvitová (68.) - Petkovicová (49.).
Neděle 7. února, 12:00:Šafářová - Petkovicová, Kvitová - Grönefeldová; Peschkeová, Hradecká - Barroisová, Maleková.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis