Navrátilec Muster prohrál ve Vídni v 1. kole, i když vzdoroval

Bývalý první hráč světa Rakušan Thomas Muster se po jedenácti letech představil na turnaji ATP, ve Vídni v úterý podlehl v prvním kole krajanovi Andreasi Haiderovi-Maurerovi 2:6 a 6:7. Na elitním okruhu si vítěz Roland Garros z roku 1995 zahrál ve 43 letech jako teprve druhý tenista v historii po americké legendě Jimmym Connorsovi.

Rakušan Thomas Muster se ve 43 oletech vrátil na kurty. Na turnaji ve Vídni ale podlehl v 1. kole krajanu Andreasi Haider-Maurerovi.

Musterův comeback přilákal do vídeňské haly přes osm tisíc diváků. O dvacet let mladšího soupeře sice vítěz 44 turnajů ATP donutil ve druhém setu k tie-breaku, ale nakonec za 76 minut zápas prohrál. "Budu dál trénovat a od března se chci zúčastnit 20 až 25 turnajů," prohlásil tenisový doyen. "Dal jsem do toho všechno a hrál celkem dobře. Ve druhém setu jsem občas dokázal diktovat tempo hry. Třetí set by byl pro mě skvělý, ale musím pogratulovat Andreasovi," dodal.

Muster se do turnaje dostal na divokou kartu od pořadatelů. Někdejší vyhlášený antukář se letos vrátil k tenisu po jedenáctileté pauze, na challengerech odehrál sedm zápasů a uspěl pouze v jednom. Díky jedné výhře v Lublani získal sedm bodů a dostal se do světového žebříčku, v němž mu aktuálně patří 974. pozice. Jeho dnešní přemožitel Haider-Maurer figuruje na 157. místě.

Čermák vypadl v Petrohradu v singlu i deblu

Český deblový specialista František Čermák vypadl i při druhém letošním startu na okruhu ATP ve dvouhře v prvním kole. V Petrohradu třiatřicetiletý tenista prohrál s domácím Konstantinem Kravčukem 2:6 a 3:6.

Čermák postoupil v Rusku stejně jako v září v Kuala Lumpuru do hlavní soutěže z kvalifikace. Předtím se na okruhu ATP ve dvouhře naposledy představil před čtyřmi lety v Palermu, kde vypadl v druhém kole.

Ve čtyřhře Čermák získal 22 titulů. Naposledy vyhráli spolu se Slovákem Michalem Mertiňákem v Kuala Lumpuru a bojují o účast na Turnaji mistrů, kde loni hráli semifinále. V Petrohradu se ale prvnímu nasazenému páru nedařilo a se čtyřhrou se rozloučil rovněž v prvním kole po prohře 6:7 a 3:6 s dvojicí Lu Yen-hsun, Schüttler.

PETROHRAD
Dvouhra - 1. kolo:
Kravčuk (Rus.) - Čermák (ČR) 6:2, 6:3, Tipsarevič (3-Srb.) - Kunicyn (Rus.) 6:4, 6:2, Marčenko (Ukr.) - Istomin (6-Uzb.) 6:2, 2:2, skreč, Hanescu (8-Rum.) - Zeballos (Arg.) 6:2, 6:0, Donskoj - Kuzněcov (oba Rus.) 7:5, 7:6 (7:2), R. Ram (USA) - Andújar (Šp.) 6:3, 6:7 (5:7), 6:3, Mathieu (Fr.) - M. Gonzalez (Arg.) 6:4, 6:3, Tursunov (Rus.) - Przysiezny (Pol.) 3:6, 6:3, 6:2.
Čtyřhra - 1. kolo:
Lu Yen-hsun, Schüttler (Tchaj-wan/Něm.) - Čermák, Mertiňák (1-ČR/SR) 7:6 (7:5), 6:3.
VÍDEŇ
Berrer (Něm.) - García-López (6-Šp.) 6:3, 4:6, 7:5, Haider-Maurer - Muster (oba Rak.) 6:2, 7:6 (7:5), Zemlja (Slovin.) - Ilhan (Tur.) 4:6, 6:1, 7:5, Kubot (Pol.) - Blake (USA) 6:4, 6:4, Giraldo (Kol.) - Malisse (Belg.) 6:4, 1:6, 6:1, Cuevas (Urug.) - De Bakker (Niz.) 7:6 (8:6), 1:6, 6:4, Chela (8-Arg.) - Martin (SR) 6:3, 6:3, Kamke - Bachinger (oba Něm.) 6:4, 6:4.
MONTPELLIER
Isner (5-USA) - Paire (Fr.) 7:5, 6:2, Nalbandian (8-Arg.) - Granollers (Šp.) 6:4, 6:4, Zverev (Něm.) - Haase (Niz.) 7:6 (9:7), 7:6 (7:5), Llodra (Fr.) - O. Rochus (Belg.) 2:3, skreč, Dent (USA) - Jouan (Fr.) 6:7 (5:7), 6:3, 6:4, Mannarino (Fr.) - Lacko (SR) 6:3, 6:7 (4:7), 6:4, Darcis (Belg.) - Schwank (Arg.) 6:2, 7:5.