Nadal - Thompson 6:1, 7:6Nadal postoupil v Paříži i při osmém startu do čtvrtfinále

Rafael Nadal udělal na turnaji Masters v Paříži další krok k vytouženému titulu, který mu ve sbírce chybí. První nasazený španělský tenista porazil ve 3. kole Australana Jordana Thompsona 6:1, 7:6 a i při svém osmém startu v hale Bercy postoupil do čtvrtfinále.

Rafael Nadal v utkání s Jordanem Thompsonem na turnaji Masters v Paříži.

Nadal, jenž ve 2. kole dosáhl jako druhý tenista v historii mety 1000 vítězství na okruhu ATP, získal úvodní set hladce za půl hodiny. Ve druhém se ale hra vyrovnala. Thompson si dokonce za stavu 6:5 při podání světové dvojky vypracoval setbol, ten ale neproměnil a ve zkrácené hře uspěl Nadal 7:3.

O postup do semifinále se dvacetinásobný grandslamový šampion utká s krajanem Pablem Carreňem. O titul si v Paříži zahrál jen jednou před třinácti lety.

Schwartzmana dělí jedna výhra od Turnaje mistrů

Už jen jedno vítězství dělí argentinského tenistu Diega Schwartzmana od premiérové účasti na Turnaji mistrů. Devátý hráč světa prolétl do čtvrtfinále po hladkém vítězství 6:1, 6:1 nad Španělem Alejandrem Davidovichem a má start na finále sezony ATP Tour v Londýně na dosah.

Osmadvacetiletý Schwartzman potřebuje k jistotě účasti na Turnaji mistrů dojít v Paříži do semifinále. Ve čtvrtfinále se střetne s Rusem Daniilem Medveděvem, jenž ve 3. kole porazil 5:7, 6:2, 6:2 Australana Alexe de Minaura. I kdyby Schwartzman v dalším zápase podlehl, šanci na Londýn bude mít stále hodně vysokou. Jeho poslední zbývající soupeř o osmé místo Pablo Carreňo ze Španělska by musel pařížský turnaj vyhrát.

S kvalifikantem Davidovichem se favorizovaný Schwartzman přetahoval o první game deset minut. Pak už měl ale zápas pod kontrolou a postup slavil za hodinu.