Rubriky:

Tenis

Clijstersová chce do dvou let definitivně skončit s tenisem

3. února 2011 12:14 - ANTVERPY

Bývalá světová jednička Kim Clijstersová chce do dvou let definitivně skončit s tenisem. Belgická vítězka nedávného Australian Open to prohlásila jen pár dní poté, co oznámila, že letošní rok je pro ni poslední kompletní sezónou na okruhu WTA.

 

Petar Kujundzic, Reuters

Sedmadvacetiletá Clijstersová už s tenisem v minulosti skončila, předloni se však po porodu dceru dcery Jady po dvou a půl letech na kurty vrátila. Následně vyhrála šest titulů, včetně Australian Open a posledních dvou US Open.

Před čtyřmi lety Clijstersová končila kvůli zdravotním potížím a touze založit rodinu, kvůli níž chce dát tenisu sbohem i nyní. "Už nejsem nejmladší, Jada bude muset do školy, takže je tady hodně věcí, které pro mě jsou důležitější než cestování s tenisem," řekla agentuře Reuters. "Takže kdyby mi řekli, ať hned skončím, neměla bych s tím problém. Nemusím hrát tenis každý týden," dodala.

Rodina s ní zatím cestuje po turnajích, to se však v budoucnu změní. "Tenhle životní styl mi nevydrží dalších deset let, ale maximálně dva roky," přidala. "Proto si to snažíme užít, jak to jde. Jada je hodná holka, ráda cestuje a líbí se jí být pokaždé v jiné části světa. Vůbec jí to nevadí, je v ideálním věku a všude objeví něco nového," prohlásila.

Clijstersová si navzdory kočovnému životu uvědomuje, že oproti normálně pracujícím matkám má velké štěstí. "Občas se vůči manželovi s dcerou cítím provinile, ale mám to štěstí, že se s nimi každý den uvidím," uvedla. "Jiné matky, které pracují, musí dávat děti na hlídání k příbuzným, nebo do školek," řekla.

ČTK

  2:6, 6:2, 6:1 Azarenková - Krejčíková 2:6, 6:2, 6:1   konec
20201021T13:35:00+0200
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková vs. Krejčíková
Azarenková
Krejčíková

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.