DUBAJ

Nešťastný konec na turnaji v Dubaji prožila ruská tenistka Ana Čakvetadzeová. Bývalá světová pětka zkolabovala během utkání s jedničkou nasazenou Caroline Wozniackou. Třiadvacetiletá Ruska se skácela k zemi po dlouhé výměně za stavu 5:3 ve druhém setu.

Anna Čakvetadzeová zkolabovala během utkání s Caroline Wozniackou na turnaji v Dubaji.

Účastnici loňského turnaje WTA v Praze ošetřoval turnajový lékař celých sedm minut, tenistka už pak odehrála pouze jediný míček. Pak v slzách zápas vzdala. Podle organizátorů měla Čakvetadzeová žaludeční problémy. Podobný kolaps se nedávno přihodil i Bělorusce Azarenkové.

Čakvetadzeové pád vyděsil i její soupeřku Caroline Wozniackou, která se v Dubaji snaží dostat zpět na pozici světové jedničky. „Najednou jsem viděla, jak padá k zemi. Nevěděla jsem, co se stalo. Byla jsem z toho v šoku,“ řekla Wozniacká.

„Je to moje dobrá kamarádka, ale to nehraje roli. Vidět někoho kolabovat na druhé straně kurtu není vůbec pěkný pohled. Šla jsem se pak ujistit, jestli je v pořádku,“ dodala Dánka.