VIDEO: Nadala na US Open trápí křeče, na tiskové konferenci se zhroutil pod stůl

5. září 2011 09:11 - PRAHA

Těžce vykoupená výhra. Tenista Rafael Nadal porazil ve třetím kole na US Open Davida Nalbandiana. Na následující tiskové konferenci ale zažili zástupci médií šok. Španěl se v bolestech sesunul pod stůl, chytly ho křeče a všichni museli opustit místnost. To vše hodinu po zápase a po boji v horku, který trval dvě hodiny a devětatřicet minut.

 

Nadal dokončil tiskovou konferenci ve španělském jazyce, když najednou jeho ruce sevřely křeslo, zavřel oči, bolestí zaklonil hlavu a dožadoval se vody. Křeče byly tak silné, že obhájce titulu na US Open nevydržel sedět a zmizel pod stolem. Přítomní jen nevěřícně přihlíželi.

Až na pokyn asistentky všichni na deset minut odešli a Nadal si nechal nohu rozmasírovat. Tenista dostal tekutiny a led a brzy se zotavil.

„Měl jsem křeče v noze. Měl jsem je zepředu i zezadu. To je důvod, proč je to tak bolestivé. To je vše,“ vysvětloval poté tenista.

„Je smůla, že se tohle stalo na veřejnosti. Bylo opravdu horko, hodně jsem toho naběhal v těžkých podmínkách, hodně jsem se potil,“ hledal Nadal důvody svých zdravotních problémů.

lik, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.