Deblista Čermák na 27. titul nedosáhl, Barthelová dokonala senzaci

14. ledna 2012 09:12 - AUCKLAND

Český tenista František Čermák si zatím na svůj 27. titul na okruhu ATP ve čtyřhře musí počkat. Ve finále turnaje v Aucklandu v sobotu spolu se Slovákem Filipem Poláškem podlehli nejvýše nasazené dvojici Rakušanů Oliver Marach, Alexander Peya 3:6, 2:6.

 

Lai Seng Sin, ČTK/AP

Čermák hrál svůj první letošní turnaj, vloni s Poláškem získali tři trofeje, z toho v Bělehradu právě po finálovém souboji s Rakušany, kteří jim pak vrátili porážku v boji o prvenství v Hamburku. Slovenský deblista už v minulém týdnu vyhrál turnaj v Dauhá s jiným Čechem Lukášem Rosolem.

Dvouhru na Novém Zélandu už potřetí v kariéře ovládl Španěl David Ferrer. Turnajová jednička porazila ve finále nenasazeného Oliviera Rochuse z Belgie 6:3, 6:4. Pátý hráč světa Ferrer na cestě k obhajobě prvenství a dvanácté trofeji celkově vyřadil ve druhém kole Rosola, ve čtvrtfinále pak ztratil jediný set v soutěži s Kolumbijcem Alejandrem Fallou.

Rochus byl ve finále v Aucklandu i v roce 2005, tehdy také neuhrál ani set proti Chilanovi Fernandu Gonzálezovi.

Kvalifikantka Barthelová dokonala v Hobartu senzaci

Němka Mona Barthelová dotáhla v Hobartu cestu z kvalifikace až k premiérovému turnajovému titulu na okruhu WTA. Ve finále dnes překvapivě hladce porazila nejvýše nasazenou Belgičanku Yaninu Wickmayerovou 6:1, 6:2.

Členka širšího německého fedcupového týmu a 64. hráčka světového žebříčku ukázala, že by mohla být v týmové soutěži v únorovém duelu s Českou republikou kvalitní náhradou za zraněnou Andreu Petkovicovou. Jednadvacetiletá Barthelová neměla ve svém prvním finále na elitní úrovni s favorizovanou soupeřkou slitování a deklasovala ji za 59 minut.

V osmi zápasech, které musela v Tasmánii odehrát, ztratila jednadvacetiletá Němka jen dva sety. Ve finále kvalifikace s Ruskou Ninou Bratčikovou, v hlavní soutěži pak ve čtvrtfinále s Australankou slovenského původu Jarmilou Gajdošovou, obhájkyní turnajového prvenství.

AUCKLAND - muži (tvrdý povrch, dotace 398 250 dolarů):
Dvouhra - finále:
Ferrer (1-Šp.) - O. Rochus (Belg.) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - finále:
Marach, Peya (1-Rak.) - Čermák, Polášek (3-ČR/SR) 6:3, 6:2.
HOBART - ženy (tvrdý povrch, dotace 220 000 dolarů):
Dvouhra - finále:
Barthelová (Něm.) - Wickmayerová (1-Belg.) 6:1, 6:2.
Čtyřhra - finále:
Beguová, Niculescuová (4-Rum.) - Chuang Chia-jung, Erakovicová (3-Tchaj-wan/N. Zél.) 6:7 (4:7), 7:6 (7:4), 10:5.
ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.